Popularność tego zdjęcia pokazuje, jak ważne są dla nas najprostsze gesty

Młody chłopak siedział na stacji metra i miał widoczny problem z prawidłowym zawiązaniem krawata. Zauważyło to pewne małżeństwo, które postanowiło mu pomóc. Zdjęcie, które to pokazuje, polubiło już ponad 700 tys. ludzi.

Nie wiemy, jaka okazja wymagała od chłopaka za zdjęcia przyodziania się w tak galowy strój, widać jednak, że zależało mu na tym, by sprawiać dobre wrażenie.

Siedział właśnie na stacji metra Lindbergh Center w Atlancie i wyraźnie męczył się z zawiązaniem krawata. Zauważyła to pewna pani i zapytała, czy wie, jak ma to zrobić. Chłopak z rozbrajającą szczerością odpowiedział, że nie. Wtedy ta poprosiła swojego męża o pomoc.

Całej scence przyglądał się Redd Desmond Thomas, który zrobił im zdjęcie i umieścił na swoim profilu na Facebooku. W przeciągu zaledwie kilku dni zobaczyło je i ''polubiło'' ponad 700 tys. osób.

Jak dowiadujemy się z opisu, uprzejmy dżentelmen upewnił się, że jego uczeń dobrze zapamiętał lekcję - razem przećwiczyli trudną sztukę wiązania krawata jeszcze kilka razy. To niesamowite, ile drobny gest, zwykła uprzejmość, może zmienić w cudzym życiu.

Dobre maniery są bardzo ważne. Rozwiąż nasz quiz i sprawdź, jak sobie radzisz z podstawami: