Na tropie ''wielkiej'' ucieczki z duńskiego zoo. Pingwiny postanowiły wybrać wolność

Pięć pingwinów próbowało uciec z ogrodu zoologicznego. Chociaż brzmi to jak scenariusz do kolejnej części filmu ''Madagaskar'', to w duńskim zoo stało się to naprawdę.

Spodobało Ci się?

Pingwinom udało się wydostać na korytarz, którym zazwyczaj przemieszczają się pracownicy zoo. Ucieczka wyglądała na dobrze zaplanowaną i rozpracowaną. Niestety, oczywiście dla pingwinów, nie wszystkie szczegóły były dopracowane jak należy:

 

''Wydaje nam się, czy nasze pingwiny za często oglądały Pingwiny z Madagaskaru?'' - tak podpisany został filmik na oficjalnym kanale zoo na Youtube.com.

Uciekinierzy popełnili podstawowy błąd: zapomnieli o zacieraniu śladów. Po odciskach płetw opiekun nakrył zbiegów na gorącym uczynku. Pingwiny musiały być zdeterminowane, bo jak tylko poczuły, że ktoś je goni, przyspieszyły i konsekwentnie realizowały swój plan ucieczki.

Koniec końców pingwiny musiały przyznać się do porażki, oczywiście przynajmniej na razie. Jakoś nie chce nam się wierzyć, że te przebiegłe zwierzęta poddadzą się po jednym niepowodzeniu. A pingwinom do czasu opracowania nowego planu ucieczki zostaje tylko jedno: ''uśmiechać się i machać''.

Zobacz wideo