Na tę informację czekaliśmy wszyscy. Wybrano polską Królową Mleka 2016

Jeśli jeszcze o tym nie wiedzieliście, to czas najwyższy to zmienić. Po raz trzeci już wybrano Królową Mleka. O tym wydarzeniu informuje m.in. serwis prasowy marszałka Adama Struzika.

Spodobało Ci się?

Na tegorocznych targach Mleko-expo w Warszawie ukoronowano laureatki 3. konkursu na Królową Mleka.

Koronę wygrała 27-letnia Agnieszka Zaborska , doktorantka Towaroznawstwa i Przetwórstwa Surowców Zwierzęcych na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie:

Co więcej, mamy nie tylko Królową, ale również aż dwie Księżniczki Mleka . Oto Księżniczka Mleka 2016 Joanna Pyś :

Oraz Księżniczka Mleka 2016 Anna Szkaradzińska :

Joanna Pyś jest studentką Technologii Żywności na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie, zaś Anna Szkaradzińska Studiuje Technologię Żywności w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

Jak napisała urzędująca Królowa Mleka 2015 - pani Agnieszka pozostaje na razie Królową-elekt, ponieważ '' panowanie '' jej poprzedniczki kończy się dopiero pod koniec tego roku.

Co dla zwyciężczyni oznacza ten tytuł? Z odpowiedzią śpieszy m.in. strona internetowa Samorządu Województwa Mazowieckiego:

Królowa Mleka jest ambasadorką branży mleczarskiej. Promuje wiedzę o walorach odżywczych mleka, jego przetworów i zachęca do ich spożywania - czytamy na stornie  www.mazovia.pl

Co więcej, jako '' ambasador , poprzez swój czar i wiedzę, reprezentuje tradycyjną gałąź polskiego przemysłu spożywczego''.

Jakie kryteria należy spełniać, żeby móc wystartować w tym konkursie? To najlepiej wyjaśnią słowa obecnej Królowej Mleka:

Jeżeli jesteś młoda, ambitna, interesujesz się tematyką mleka - lub może znasz taką osobę - zgłoś się!

Jak tłumaczą organizatorzy, konkursy na Królową Mleka mają długą tradycję na całym świecie, więc tym bardziej i my powinniśmy mieć swoją. Trudno się nie zgodzić, prawda? Ciekawe, czy istnieją jeszcze jakieś inne tytuły ''królewskie'', których brakuje i u nas?

Królowa Mleka musi wiedzieć dużo o nabiale. A ty jak dużo wiesz o produktach spożywczych, które jesz codziennie? Sprawdź to w naszym quizie: