Chcieli okraść 80-latka, udając policjantów. Dosłownie boleśnie tego pożałowali

Złodzieje na pewno nie spodziewali się, że sprawy przybiorą taki obrót. 80-latek po prostu pobił napastników. Zamiast wyjść z mieszkania z łupem, uciekli w popłochu.

Spodobało Ci się?

Zaraz po Świętach, tj. 28 grudnia, dwóch złodziei chciało okraść 80-letniego mężczyznę mieszkającego w centrum Tarnowa. W przebraniach policjantów dostali się do jego mieszkania pod pozorem wykonywania czynności służbowych.

Kiedy tylko weszli do środka, jeden ze sprawców zaczął przeszukiwać lokal w poszukiwaniu pieniędzy, a drugi wypytywał niedoszłą ofiarę rabunku o to, gdzie są schowane. Starszy pan błyskawicznie zorientował się w sytuacji i uderzył napastnika prosto w twarz. Ten, zdezorientowany sytuacją, upadł na podłogę. Wtedy na pomoc chciał mu pośpieszyć jego wspólnik, ale również otrzymał cios laską .

Sprawcy czym prędzej uciekli z miejsca zdarzenia, bez pieniędzy i kosztowności. Z ich opisu wynika, że byli w wieku około 28-30 lat. Nie spodziewali się, że zostaną znokautowani przez mężczyznę starszego o blisko 50 lat.

Teraz poszukują ich policjanci z Komisariatu Policji Tarnów-Centrum. Osoby mogące pomóc w ich ujęciu proszone są o kontakt z Dyżurnym Komisariatu Policji Tarnów-Centrum.

Myślisz, że wiesz wystarczająco dużo, żeby zostać policjantem? Sprawdź to w naszym quizie: