Tak głupiego mema jeszcze nie widzieliśmy. A udostępniło go już ponad milion ludzi

Czyżby znalazł się sposób na zlikwidowanie problemu biedy w USA? Tak przynajmniej sądzą ludzie, którzy udostępniają tego mema...

Spodobało Ci się?

Amerykanie w tym tygodniu masowo kupują kupony na loterię Powerball , w której można wygrać 1.3 miliarda dolarów , czyli ok 5,2 miliarda złotych . To oficjalnie najwyższa wygrana na świecie. Nie da się ukryć, że to bardzo, bardzo dużo pieniędzy. Niewątpliwie łatwo puścić wodze fantazji, kiedy myśli się o takich sumach.

Ktoś pokusił się nawet o obliczenie, które ma udowodnić, że gdyby tę fortunę podzielić pomiędzy wszystkich obywateli USA, to... zniknąłby problem biedy . Każdy dostałby w wyniku tego podziału 4 mln dolarów. Brzmi pięknie, prawda?

Mema z tymi rewolucyjnymi wieściami opublikował na swoim koncie na Facebooku w poniedziałek piosenkarz z Arkansas Livesosa . Umieścił na nim nawet swój pseudonim, ale podkreślił w komentarzach, że to nie on go stworzył.

Obrazek szybko zyskał niesamowitą popularność. W chwili, w której to piszemy udostępniono go 1 261 454 razy. Ciekawe, czy wszystkim tym ludziom marzył się udział w fortunie? Bo przecież to wszystko brzmi zbyt pięknie, żeby było prawdziwe. Przecież nie zostaje nic innego, jak tylko sprawiedliwie podzielić pieniądze pomiędzy wszystkich obywateli i pozwolić im cieszyć się urokami życia.

No właśnie, to wszystko brzmi zbyt pięknie, żeby było prawdziwe. Znaleźli się ludzie, którzy nie dali się uwieść tej kuszącej wizji i postanowił dokładnie sprawdzić te fantastyczne obliczenia. I okazało się, że sprawy wcale nie wyglądają tak różowo.

Powtórzmy zatem: jeśli podzielimy 1,3 miliard dolarów (1300000000) przez liczbę amerykańskiej populacji (322 818 673), to wychodzi na to, że każdemu z obywateli należą się niespełna... 4 dolary. Co za rozczarowanie!

embed

A mogło być tak pięknie, prawda? Internauci oczywiście nie odpuścili i od razu postanowili uspokoić marzycieli, proponując powtórkę z lekcji matematyki.

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Kimyatta (@theclassylady23) 11 Sty, 2016 o 1:16 PST

A czy ciebie też tak łatwo można oszukać? Możesz się sprawdzić w naszym quizie: