Kangur przytula umierającą samicę, wszystko obserwuje młode. To zdjęcie złamie wam serce

Podczas spaceru z psem Australijczyk był świadkiem wzruszającej sceny. Kangur przytulał umierającą samicę, a ona próbowała ostatni raz dotknąć swoje dziecko. A przynajmniej wszystko na to wskazywało...

''Wzruszające'', ''łamie serce'' - takie reakcje na pierwszy rzut oka wzbudzają zdjęcia, które zrobił mieszkaniec River Heads w stanie Queensland.

Wyprowadzając psa zauważyłem grupkę kangurów. Kiedy przechodziłem obok samiec próbował podnieść martwą samicę. Wróciłem z aparatem i zobaczyłem coś niesamowitego - samiec i młode opłakiwały samicę. Obserwowałem to przez około godzinę. Samiec odpędzał w tym czasie inne kangury - napisał Evan Switzer na profilu na Facebooku Fraser Coast Chronicle .

Na zdjęciach Evana rzeczywiście wszystko wygląda niesamowicie poruszająco. Kiedy jednak spojrzeli na nie naukowcy, prawda okazała się okropna . Samiec wcale nie opłakiwał martwej samicy...

To nie rozpacz, to podniecenie seksualne! - mówią naukowcy z Australian Museum . - Samiec jest wyraźnie zestresowany i pobudzony. Jego przedramiona są mokre, bo lizał je żeby się uspokoić.

A na dodatek na innym zdjęciu dokładnie widać, że samiec jest podniecony...

Naukowcy twierdzą, że samiec usiłował kopulować z umierającą samicą. Nie do końca wiadomo jaka była naprawdę przyczyna jej śmierci. Najprawdopodobniej samiec gonił ją tak długo, aż ta padła w upale z wycieńczenia . Okazuje się bowiem, że kangury są wyjątkowo wrażliwe na wysokie temperatury - a w Queensland jest teraz bardzo gorąco, nawet do 30 stopni Celsjusza.

Lubisz zwierzęta i myślisz, że dużo o nich wiesz? Sprawdź się: