Uratowali lwa, tygrysa i niedźwiedzia z nielegalnej hodowli w piwnicy. Dziś są jak rodzina

Niedźwiedzia Baloo, tygrysa Shere Khana i lwa Leo łączy niezwykła historia....

Spodobało Ci się?

Niedźwiedź Baloo mieszka w rezerwacie dla dzikich zwierząt w Atlancie u USA od 12 lat. Trafił tam jeszcze jako mały niedźwiadek, kiedy policja skonfiskowała go z nielegalnej domowej hodowli. Zwierzęta były tam przetrzymywane w ciemnej i ciasnej piwnicy .

Baloo towarzystwa dotrzymują jego dwaj najlepsi przyjaciele... lew Leo i tygrys Shere Khan . Wszystkie trzy drapieżniki są w podobnym wieku i przebywają razem praktycznie całe życie. ''Poznały się'' właśnie w tej ciemnej piwnicy. Kiedy cała trójka trafiła do atlanckiego sanktuarium dla zwierząt próbowano je rozdzielić na różne wybiegi, ale maluchy strasznie rozpaczały i nie chciały jeść. Po kilku godzinach takich prób tygrysek, lew i mały miś zamieszkały znowu razem i tak zostało do tej pory.

Przywódcą stada jest Baloo. Jego zastępcą został Leo, a z kolei tygrys Shere Khan jest tym najbardziej niesfornym członkiem grupy.

Dziś są zupełnie jak rodzina, spędzają razem całe dnie na wspólnych zabawach i pieszczotach. W warunkach naturalnych każde ich spotkanie normalnie kończyłoby się krwawo, jednak te drapieżniki obchodzą się ze sobą niezwykle czule. Wystarczy tylko na nie popatrzeć, żeby zrozumieć, jak się kochają:

 

Lubisz zwierzęta i myślisz, że dużo o nich wiesz? Sprawdź się: