Po 70 latach weteran II wojny światowej spotka się ze swoją ukochaną. W Walentynki

Rozmawiali już na Skypie, a niebawem spotkają się twarzą w twarz. Thomas i Joyce widzieli się ostatni raz ponad 70 lat temu.

Spodobało Ci się?

Ostatni raz widzieli się w 1944 roku, kilka dni przed lądowaniem w Normandii. Po wojnie Thomas Norwood poprosił Joyce Morris o rękę, chciał zamieszkać z nią w USA, ale ona odmówiła - właśnie zaczynała naukę pielęgniarstwa w Wielkiej Brytanii. I tak ich drogi się rozeszły . Ona później przeniosła się do Australii, on wrócił do Stanów Zjednoczonych. Oboje założyli rodziny.

Dopiero po wielu latach Thomas zapytał syna, czy można w internecie znaleźć kogoś, z kim utraciło się kontakt. Dzięki temu ponownie mógł porozmawiać z Joyce przez Skype'a. Syn Thomasa zamieścił w internecie nagranie z ich rozmowy.

 

Powiedział jej, że jest piękna. A ona uśmiechnęła się i wspomniała, jak wiele lat temu widzieli się w Anglii. Śmiali się, jakby znowu byli nastolatkami. Kiedy na pożegnanie Thomas mówił, że chciałby się z nią jeszcze kiedyś spotkać i ją uściskać, chyba żadne z nich nie spodziewało się, że to życzenie niebawem się spełni.

W dwa miesiące internauci, poruszeni nagraniem, zebrali ponad 7 tysięcy dolarów. Już za dwa tygodnie Thomas leci do Australii spotkać się z dziewczyną, w której kochał się przeszło 70 lat temu.

Zgłupiałem. Zupełnie nie wiem, jak zareaguję, kiedy się spotkamy - mówi Thomas Norwood, 93-letni weteran lądowania w Normandii.

Na razie zaplanowali, że wspólnie spędzą Walentynki.

Zobacz wideo