W jeden dzień to nagranie z wesela 26 MILIONÓW razy. Co się tam dzieje? Zobaczcie sami...

Wzruszenie, wściekłość czy strach? Nietęgie miny pary młodej mogą zmylić niektórych widzów...

Spodobało Ci się?

Zmylą szczególnie tych, którym obca jest tradycja tańca haka.

Haka to rodzaj tańca połączonego z okrzykami. Tradycyjnie wykonywana były głównie przez Maorysów, rdzenny lud Nowej Zelandii i jest częścią jej dziedzictwa narodowego. Dziś haka jest wykonywana m.in. przez nowozelandzkich zawodników rugby, ale również na weselach i pogrzebach.

To wyjątkowe przedstawienie miało miejsce na weselu Aaliyah i Benjamina Armstrongów. Haka w tym przypadku była wyrazem szacunku dla pary młodej.

Maoryska tradycja

W rozmowie z BBC panna młoda wytłumaczyła, że tańczący mężczyźni to członkowie rodziny pana młodego, co może nie być zrozumiałe ze względu na bardzo jasną karnację Benjamina. - Ben jest Maorysem, nawet bardziej niż ja - powiedziała Aaliyah i dodała, że wiele osób, które zobaczyły film na Facebooku, a jednocześnie nie znało tradycji haka, myślało, że tym tańcem mężczyźni z jej rodziny próbują przestraszyć pana młodego, pokazać, że rozprawią się z nim jeśli skrzywdzi żonę.

29 milionów odtworzeń i rośnie

Większość komentarzy do filmu skupia się jednak na ładunku emocjonalnym przedstawienia. Ogromne emocje widać również na twarzach państwa młodych, którzy ostatecznie włączają się do tańca. - Poczułam potrzebę okazania miłości i szacunku, jaki oni nam okazali - wyjaśniła panna młoda.

Kobiety w kulturze Maorysów zwykle nie włączają się do haki, ale - jak mówi Armstrong - jest to dozwolone m.in. na weselach.

Jak widać tradycje ludowe nie tracą na sile. Sprawdź, co wiesz o starych polskich przysłowiach: