Oddzwoniła pod dziwny numer. To, co stało się później - SZOK! Oni mogą zadzwonić do każdego

Coraz częściej zdarzają się głuche telefony z krajów afrykańskich.

Spodobało Ci się?

Dzwonią do nas z Sierra Leone, Somalii czy Republiki Kongo. Trzeba na to bardzo uważać, oddzwonienie na taki numer może kosztować nas bardzo dużo pieniędzy.

Telefony z tak odległych miejsc, to metoda oszustów na naciągnięcie nas na koszty i nabicie im kieszeni.

Jeżeli rano zobaczycie w swoim telefonie nieodebrane połączenie z numeru rozpoczynającego się od +232 (Sierra Leone), +243 (Republika Kongo), +255 (Wybrzeże Kości Słoniowej) czy +252 (Somalia), pod żadnym pozorem nie oddzwaniajcie. Oszuści tylko na to czekają.

Urząd Komunikacji Elektronicznej ostrzega, że połączenie z takim numerem telefonu może kosztować nas nawet kilkadziesiąt złotych za minutę.

flickr.com/Jacqui Brown "Takie połączenia mogą być celowo wydłużane - w słuchawce brzmi sygnał zakończonej rozmowy, lecz jeśli użytkownik sam się nie rozłączy, wciskając czerwoną słuchawkę, połączenie trwa nadal, a opłata jest dalej naliczana" - napisał UKE w jednym ze swoich komunikatów.

Nasz operator część zapłaty za połączenie przesyła do właściciela afrykańskiego numeru. Oszuści za pomocą programów komputerowych wybierają numery zarejestrowane w Polsce i wykonują dziesiątki połączeń. Najczęściej jest to krótki sygnał w godzinach wieczornych lub nocnych.

Pamiętacie zasady gry w chowanego? To świetnie! A co z resztą podwórkowych zabaw?