Rządowy program w... "Klanie". "Na każde dziecko będę miała po 500 zł..."

Nie cichną spory wokół rządowego programu "Rodzina 500 plus". Nie spodziewaliśmy jednak, że zobaczymy je nawet w serialach. Okazuje się, że "życie jest nowelą"...

Spodobało Ci się?

Serial "Klan" jest emitowany w Telewizji Polskiej od 1997 roku. Nie ma chyba w Polsce człowieka, który nie obejrzałby choć jednego odcinka, który nie kojarzyłby powiedzonka "dzieci, umyjcie rączki" lub przynajmniej choć raz nie usłyszał, że "życie jest nowelą".

Twórcy "Klanu" od lat wplatają w fabułę wątki edukacyjne. Bohaterowie serialu polecali już m.in. segregację śmieci, profilaktykę chorób nowotworowych, aktywny wypoczynek i wiele innych. Tym razem rodzina Lubiczów edukowała Polaków w kwestii programu 500 plus. Przytaczamy dialog w całości:

Paweł: Kochanie, a możesz mi powiedzieć, coś więcej - dlaczego ty nie chcesz męża? Rodzina to jest świetna sprawa! Zosia: Ale rodzinę to ja chcę, będę miała dziesięcioro dzieci. Ale męża nie. Paweł: To ciekawa koncepcja. Agnieszka: Wiesz, Zosieńko, wydaję mi się, kochanie, że jak będziesz chciała wychować dziesięcioro dzieci, to jednak mąż się przyda. Po prostu nie będziesz miała czasu na nie zarabiać. Zosia: To nie tak, mamo! Na każde dziecko będę miała po 500 zł. A za pięć tysięcy to ja sobie poradzę.

Zosię uczulamy, że według ostatnich ustaleń, 500 zł przysługuje dopiero na drugie dziecko lub w przypadku, gdy dochód rodziny wynosi mniej niż 800 zł na osobę.

Pamiętacie zasady gry w chowanego? To świetnie! A co z resztą podwórkowych zabaw?