Ten chłopak był w śpiączce 12 lat. Kiedy się obudził, powiedział matce coś wstrząsającego

Bardzo ciekawe, tylko czy to prawda?

Co czuje człowiek w śpiączce? Czy wie, kiedy obok są jego bliscy? Na pewno każdy zadał sobie kiedyś te pytania, zastanawiając się nad losem osób, które zapadły w śpiączkę. Ciężko wyobrazić sobie jak wiele zmienia się w życiu, kiedy spotykamy się z tak tajemniczym zjawiskiem. Taka historia przydarzyła się 12-letniemu Martinowi, którego choroba wprowadziła w stan wegetatywny.

Niezwykle.plNiezwykle.pl YouTube/NBCNews YouTube/NBCNews

Chłopiec był zdrowym nastolatkiem, kiedy pewnego dnia wrócił do domu ze szkoły i źle się poczuł. Z dnia na dzień było z nim coraz gorzej, tracił kontrolę nad swoim ciałem, przestał komunikować się z otoczeniem. Lekarze nie mogli mu pomóc. Przez 12 kolejnych lat , chłopiec był uwięziony w swoim ciele. W tym czasie jego rówieśnicy dorośli, rodzina była przy nim, choć także się zmieniła, podobnie jak cały świat. Kiedy w końcu nadszedł dzień, w którym Martin się wybudził, jego najbliżsi nie mogli uwierzyć, że to dzieje się naprawdę.

Niezwykle.plNiezwykle.pl YouTube/NBCNews YouTube/NBCNews

Chłopak był przekonany, że spał 2, może 3 lata. Nie podejrzewał, że minęło ich aż 12. Rodzina miała sobie wiele do opowiedzenia. Nikt nie przypuszczał jednak, że Martin też ma coś ważnego do zakomunikowania. Okazało się, że chłopiec słyszał wiele rozmów, które odbywały się w pokoju. Jedną z nich zapamiętał najlepiej.

Przy pomocy komputera, na którym zapisywał to, co chciał powiedzieć, wyznał matce, że słyszał, kiedy mówi o tym, że chciałaby jego śmierci. Trudno wyobrazić sobie co musieli czuć w tej chwili oboje. Matka była zdruzgotana i chciała wytłumaczyć synowi swoje zachowanie, ale on zaskoczył ją po raz drugi. Martin powiedział, że wie jak ciężko było jej patrzeć bezradnie na syna, zawieszonego pomiędzy życiem a śmiercią. Chłopak nie chodzi i nie mówi, ale słyszy, komunikuje się z otoczeniem i rozwija się. Dla jego bliskich to wielki dar, odzyskać go z powrotem.

W wywiadzie, Martin opowiada o tych wydarzeniach. Patrząc na jego emocje i relacje z matką, trudno powstrzymać łzy. Stracił w życiu tak wiele, ale tyle udało mu się odzyskać. Zobaczcie same.

 

Pomoc można nieść na różne sposoby. Sprawdź, czy w razie wypadku będziesz w stanie uratować komuś życie: