Przez całe życie wszyscy ŹLE odklejaliśmy karteczki samoprzylepne. To powinno robić się TAK

Karteczki samoprzylepne pełnią bardzo ważną rolę w biurowym życiu. Ale mają też brzydki zwyczaj odklejania się wtedy, kiedy nie powinny. Można temu łatwo zaradzić...

Spodobało Ci się?

Na karteczkach samoprzylepnych często zapisujemy niezwykle ważne informacje. Przyklejamy je w strategicznych miejscach, zakładając, że kiedy będziemy ich potrzebować, znajdziemy je bez problemu. Tymczasem one znikają w niemal magiczny sposób. Po prostu się odklejają, czasem szybciej niż zajmuje ich zapisanie. Dlaczego?

To nie jest wyłączna wina za słabego kleju. Jak odkrył w swojej biurowej praktyce bloger Martin Schapendonk , duże znaczenie ma też w tym wszystkim technika, jaką odkleja się taką karteczkę z całego bloku. Zmiana błędnej procedury może znacząco przedłużyć użyteczność notatki. My od zawsze robiliśmy to tak:

Jak to zrobić?Jak to zrobić? Deser.pl

Odklejaliśmy ją po prostu ''od dołu''. To powodowało, że część z klejem wyginała się w rulon i tym samym zmniejszała się powierzchnia, która trzymała całą kartkę na ścianie:

ŹleŹle Deser.pl

Nic dziwnego, że kartki spadały niczym jesienne liście.

Tymczasem wystarczy tylko trochę zmienić tę procedurę, żeby notatki zostały tam, gdzie być powinny! Najlepiej jest po prostu odkleić kartkę z boku, tak jak widać poniżej:

1.

Jak to zrobić?Jak to zrobić? Deser.pl

2.

Jak to zrobić?Jak to zrobić? Deser.pl

Niby drobnostka, ale ile zmienia!

Jak to zrobić?Jak to zrobić? Deser.pl

Spodobał się Wam ten sposób? Mamy dla Was więcej! Codziennie patrzycie na te rzeczy, ale czy wiecie jak się nazywają?