Wszedł do swojego garażu i zobaczył co złapało się w sieć pająka. To był... wąż

Właśnie takie rzeczy dzieją się w Australii...

Spodobało Ci się?

Jamii-Leigh Marwick mieszka z rodziną w Kalgoorlie w zachodniej części Australii. 13 marca jej syn Eamon wybiegł z krzykiem z garażu. Chłopiec znalazł tam węża, który nie mógł się wydostać... z pajęczyny. Gad szarpał się i walczył o wolność:

Jak się okazało, sieć utkał jadowity pająk z gatunku Latrodectus hasselti (ang. redback spider) - bardzo blisko spokrewniony z osławioną czarną wdową. Ma na odwłoku charakterystyczny czerwony znak. Jego ugryzienie może być potencjalnie śmiertelne.

Redback spiderRedback spider fot. Fir0002 - Fir0002, CC BY-SA 3.0 fot. Fir0002 - Fir0002 , CC BY-SA 3.0

Co gorsza, te pająki są bardzo małe - samice osiągają 1 cm długości, zaś samce niecałe 4 mm. W dodatku występują dość powszechnie w całej Australii, zarówno w miastach, jak i na wsi. Snują bardzo charakterystyczną, gęsto utkaną pajęczynę, która wydaje się być w nieładzie. Na szczęście rzadko je opuszczają, co zmniejsza ryzyko ugryzienia.

Wąż w garażu Jamii-Leigh nie miał szczęścia - nie mógł się wydostać z pajęczyny sam, a kiedy kobieta próbowała mu pomóc, upuściła na głowę szamoczącego się gada słoik po kawie. Wąż nie przeżył tej akcji ratunkowej. Ale podobny los spotkał również twórcę sieci.

Zresztą, jeśli węża zdążył ugryźć pająk, niewiele mogło mu już pomóc - jad Latrodectus hasselti zawiera neurotoksyny, które mogą zabić nawet w ciągu kilku sekund, powodując wcześniej np. drgawki lub zaburzenia oddechu czy mdłości.

Właśnie z powodu takich historii nie jesteśmy pewni czy wycieczka do Australii to taki świetny pomysł...

[QUIZ] Większość Amerykanów poległa na tym teście dla 10-latków. A Ty?

Co jest mniejsze? Przekonaj się! Rozwiąż QUIZ