Kot-złodziej złapany na gorącym uczynku. Jego łupem padała męska bielizna

W dwa miesiące kotka upolowała 11 par bokserek (męskich) i prawie 60 skarpet (również męskich).

Spodobało Ci się?

Brigit ma 6 lat i jest kotką tonkijską. Nocne polowanie, które dla nas jest kradzieżą, leży w jej naturze. Dopóki z właścicielami nie przeprowadziła się do nowego domu, podbierała z okolicy wszystko, co się dało. Najczęściej przynosiła lekkie części garderoby - majtki czy koszulki, ale nie pogardziła też ciężką skórzaną kurtką czy ochraniaczem na łydki dla hokeisty.

Po przeprowadzce pół roku temu do dzielnicy George St w Hamilton w Nowej Zelandii, Sarah Nathan - właścicielka Brigit - miała kilka miesięcy spokoju.

Przestała kraść, kiedy się tu przeprowadziliśmy. Ale ewidentnie się zadomowiła i teraz znowu urządza złodziejskie eskapady! - mówi Sarah dziennikowi NZ Herald .

Kotka przestała kraść co popadnie. Wyspecjalizowała się w podbieraniu męskiej bielizny. Przynosi bokserki i skarpety, chowa je w różnych miejscach w ogrodzie, niekiedy oddaje w kocim darze swoim właścicielom. Stara się przynosić skarpety parami - jedną zostawia przy drzwiach wejściowych, drugą z tyłu domu. Teraz jednak miarka się przebrała.

Jej właścicielka zrobiła gruntowny porządek w ogrodzie i w domu, pozbierała wszystkie trofea i postanowiła oddać je prawowitym właścicielom. Sąsiedzi Sary dostali listy następującej treści:

Zgubiłeś bieliznę? Odkryliśmy, że nasz kot ukradł ogromną liczbę męskich gatek i skarpet. Mieszkamy w George St. Jeśli jesteś wśród poszkodowanych, bardzo przepraszamy. Mamy twoją zgubę i możemy ją oddać. Zapewne ucieszysz się wiedząc, że niedługo się wyprowadzamy... Zadzwoń lub napisz do Sary [nr telefonu]

Sarah zamieściła też ogłoszenia w lokalnej gazecie, na Facebooku i Reddicie. Nie wiadomo, czy ktoś już się zgłosił.

Are you missing Underwear?

Wszystkie bokserki i skarpety, które ukradła Brigit, były czyste. Spójrzcie, jaka duma ją rozpiera!

Fot. Sarah Nathan | Facebook