Mama tych małych gepardów nie przeżyła porodu. Trafiły na wyjątkową opiekunkę

Te malutkie gepardziątka urodziły się na początku marca. Nie cieszyły się długo troską i miłością swojej mamy Willow. Musiał się nimi zaopiekować kto inny.

Spodobało Ci się?

Dużo wskazywało na to, że marzec będzie dobrym miesiącem dla pracowników Cincinnati Zoo w Ohio. Na świat miały przyjść małe gepardy. Jednak nie wszystko potoczyło się zgodnie z planem. Maluchy przyszły na świat dzięki cesarskiemu cięciu, które uratowało im życie. Gepardzica Willow zmarła po porodzie.

Początkowo obsługa karmiła maleńkie gepardy butelką co 3 godziny i skrupulatnie sprawdzała ich wagę. Jednak jedzenie i opieka medyczna nie wystarczą.

View post on imgur.com

Tak małe zwierzęta potrzebują także ciepła i matczynej troski. Na szczęście znalazła się dla nich zastępcza mama.

Blakely jest owczarkiem australijskim i ma w zoo bardzo ważną funkcję. Jest nianią i towarzyszką dla osieroconych dzieci najróżniejszych zwierząt. Tym razem to młode gepardziątka trafiły pod jej opiekę. Mogą się z nią bawić, przytulać się do niej i wygrzewać w jej cieple. Zresztą zobaczcie sami.

 

Mimo, że gepardy mają dopiero 3 tygodnie, już zaskarbiły sobie miłość wielu ludzi. Ci, którzy jak Lisa widzieli je na żywo, są zachwyceni.

Komentarz na FacebookuKomentarz na Facebooku Lisa Hubband Lisa Hubband/Facebook via ZooBorns

Zoo w Cincinnati jest znane na całym świecie, między innymi z tego, że jest jednym z nielicznych miejsc, poza naturalnym środowiskiem, w którym rozmnażają się białe tygrysy.

Więcej o: