Bezdomny wszedł do restauracji i poprosił o pieniądze. Dostał coś dużo lepszego

Kiedy bezdomny i bezrobotny mężczyzna wszedł do kawiarni Cesii Baires i poprosił o pieniądze, nie mógł się spodziewać tego, co się stanie później. Właścicielka zaproponowała mu... stałą pracę.

Spodobało Ci się?

Cesia Abigail Baires, właścicielka kawiarni w Minneapolis, nie pierwszy raz spotkała się z sytuacją, w której ktoś ją prosi o pieniądze. Bardzo często w takich momentach oferuje potrzebującym jedzenie. Tym razem sprawy potoczyły się jednak inaczej.

Kobieta zaczęła wypytywać bezdomnego o to, jak znalazł się w takiej trudnej sytuacji. On opowiedział jej o sobie i swojej przeszłości. Poruszona Cesia zaproponowała mu pracę w kawiarni przy zmywaniu naczyń.

Marcus z wdzięcznością przyjął ofertę pracy.

Baries jest pod wrażeniem wielkiego serca nowego pracownika. Pierwszego dnia spytała go, czy chciałby przed pracą zjeść śniadanie. Kiedy postawiła przed nim jedzenie, Marcus zjadł połowę tego, co dostał. Resztą podzielił się z kobietą, która przechodziła obok kawiarni. Cesia spytała go, czy była to jego znajoma. Ten z rozbrajającą szczerością przyznał, że jej nie zna. Wiedział za to, że kobieta jest głodna, dlatego bez namysłu oddał jej swoje jedzenie.

Początkowo Marcus pozostawał anonimowy. Teraz jednak zgodził się na opublikowanie zdjęcia. Dzięki temu możemy zobaczyć bohaterów tej historii razem.

Dzięki Cesie możemy się przekonać, ile dobrego niesie za sobą mądra pomoc. Czasem lepiej potrzebującemu pomóc w konkretny sposób, dając mu przysłowiową wędkę, dzięki której sam może zmienić swoje życie.

Więcej o: