Ci ludzie zrobili jedną prostą rzecz, która sprawiła, że setki psów odnalazły nowe domy. A zrobili tak

Wyobraźcie sobie miejsce, w którym psy czują się dosłownie jak w raju. Nie uwierzycie, że to schronisko, które w dodatku wpadło na genialny pomysł, jak pomóc w adopcjach.

Spodobało Ci się?

W tym nietypowym schronisku wymyślono dla każdego psa wyjątkową nazwę rasy, aby pomóc w adopcjach.  A podopiecznych jest prawie 900!

Najlepsze jest to, że takie miejsce istnieje naprawdę.

Territorio de Zaguates można śmiało określić prawdziwym rajem dla psów. I to rajem na ziemi. To niezwykłe schronisko zajmuje się nie tylko ratowaniem zwierząt, ale także zapewnia im optymalne warunki do życia.

Nie spotkacie tutaj ciasnych kojców, ani krat. Tu króluje przestrzeń, swoboda, dobro każdego podopiecznego. Psy są zdrowe i szczęśliwe. Wszystko jest finansowane z prywatnych środków założycieli oraz dzięki darczyńcom.

To niesamowite miejsce znajduje się na Kostaryce. Każdy z psów, który tam trafi może korzystać z otwartych przestrzeni, dobrodziejstw przyjaznego klimatu, pomieszczeń przystosowanych na wygodne legowiska. A przestrzeń jest na prawdę ogromna, ponieważ bez problemu może pomieścić nawet 900 psów!

Dodatkowo te czworonogi mają wokół siebie ludzi, którzy dbają o ich potrzeby. Wolontariusze nawiązują więź z psami. Organizują im wyprawy po łąkach i trawiastych pagórkach. Obcowanie ze zwierzętami sprawia im wielką radość.

 

Jednak każdy pies najbardziej na świecie chce mieć swój własny kochający dom. Prawdziwi miłośnicy zwierząt o tym wiedzą, dlatego wpadli na niezwykły pomysł, jak promować adopcję mieszańców.

Zauważyli, że ludzie chętniej przygarniają psy rasowe. Przyjrzeli się różnorodności, jaka panuje wśród kundelków. Każdy z nich ma przecież cechy różnych ras -ogon po owczarku niemieckim czy uszy po spanielu. Te niepowtarzalne mieszanki stały się dla ludzi z Territorio de Zaguates inspiracją do wymyślania dla każdego pieska jego własnej nazwy.

Każdy pies na podstawie swoich cech ma wymyślaną unikalną nazwęKażdy pies na podstawie swoich cech ma wymyślaną unikalną nazwę Territorio de Zaguates/ vimeo.com/ kadr z filmu Territorio de Zaguates/ vimeo.com/ kadr z filmu

To był strzał w dziesiątkę! Plakaty promujące akcję i informacje na Facebooku wzbudziły wielkie zainteresowanie. Ludzie zapragnęli mieć psy o niezwykłych rasach i dostrzegli piękno kryjące się wśród mieszanych genów.

Założyciele i wolontariusze raju dla psów przywracają wiarę w ludzkie serca. Ale także mogą być inspiracją dla tych, którzy naszą się z zamiarem adopcji zwierzęcia. Przypominają nam, że kundelki są tak samo wartościowymi towarzyszami, jak ich rasowi bracia.

Caso: Territorio de Zaguates from GARNIER BBDO on Vimeo .

Więcej o: