Używasz szamponu przeciwłupieżowego i odżywki? Sprawdź, czy robisz to dobrze

Możliwe, że twój szampon nie działa w pełni. Ale istnieje łatwy sposób, żeby to zmienić!

Spodobało Ci się?

Mycie włosów wydaje się być prostą i banalną czynnością. Wbrew pozorom, nadal możesz to robić źle.

W jednym z tekstów w Women's Health poświęconym łupieżowi, nowojorska dermatolożka Francisca Fusco wyjaśnia potencjalne skutki błędnego mycia włosów:

Przeprowadzane przez Unilever badania, wykazały, że ludzie, którzy najpierw używają szamponu przeciwłupieżowego (zwłaszcza zawierającego pirytionian cynku), a dopiero następnie nakładają na włosy odżywkę, mogą tym zniwelować nawet do 50% działanie szamponu.

via GIPHY

Używanie specjalnego szamponu, który usunie problem, jest bardzo ważne, ale nie musisz rezygnować z odżywki, gdy walczysz z łupieżem. Wystarczy, że zastosujesz się do jednej, bardzo ważnej zasady.

Odżywkę nakladaj tylko do wysokości ucha. Dzięki temu działanie szamponu przeciwłupieżowego na pewno nie zostanie osłabione, a ty będziesz się cieszyć zdrowymi włosami.

Dodatkowo warto wiedzieć, że rodzaj szamponu dobiera się do rodzaju skóry głowy, a odżywkę do typu włosów. Jeśli nie jesteś pewna, jaki masz typ włosów, poeksperymentuj z kosmetykami i sprawdź, co tobie służy najlepiej.

Wiele blogerek sprawdza działanie różnych metod i kosmetyków na sobie, a potem dzieli się opiniami z czytelnikami. Dzięki temu powstają prawdziwe kopalnie wiedzy, takie jak blog Anwen . To właśnie stąd czerpię sprawdzone informacje, którymi się z wami dzielę.

Życzę wam, aby wasze wlosy zawsze byly waszą ozdobą !

via GIPHY