Od zewnątrz czy wewnątrz? To, jak wieszasz papier toaletowy, pokazuje, jaką masz osobowość

Wielu ludzi się nad tym wcale nie zastanawia, a okazuje się, że to mówi dużo o osobowości!

Jak donosi Independent , Dr Gilda Carle, bardzo popularna w amerykańskiej telewizji psychoterapeutka, na podstawie swoich badań ustaliła, że to, w którą stronę wieszamy swój papier toaletowy w łazience, pokazuje sporo prawdy o tym, jakie są główne cechy naszej osobowości.

Dr Carle zebrała grupę 2000 mężczyzn i kobiet różnego pochodzenia, od 18. do 75. roku życia. Zapytała ich jak wieszają papier toaletowy:

Czy od zewnątrz...

Jak wisi papier?Jak wisi papier? fot. Elya - praca własna, CC BY-SA 3.0, WIKIPEDIA | fot. Elya - praca własna, CC BY-SA 3.0, WIKIPEDIA |

Czy też od wewnątrz...

Jak wisi papierJak wisi papier fot. Elya - praca własna, CC BY-SA 3.0, WIKIPEDIA | fot. Elya - praca własna, CC BY-SA 3.0, WIKIPEDIA |

Do tego padły pytania pomocnicze - psycholog zapytała o asertywność swoich badanych w kontaktach z innymi ludźmi, czyli po prostu o to, czy potrafią im odmawiać.

I jakie to dało efekty? Z tych małych badań wyszło, że ludzie, którzy wieszają papier od zewnątrz, mają większą tendencję do dominacji , niż ci, którzy wieszają papier od wewnątrz.

Co więcej, osoby wieszające papier od zewnątrz często czują wręcz przymus, żeby przewieszać papier w cudzych łazienkach (oczywiście, tylko jeśli ich zdaniem wisi źle). Brzmi znajomo?

Zapytana o szczegóły Dr Gilda Carle przyznała, że stworzyła ''Toilet Paper Personality Test'' (tak, test osobowości oparty na papierze toaletowym) jako zabawę. Chciała, żeby jej pacjenci zaczęli zwracać uwagę na swoje codzienne zachowania, których normalnie nawet nie zauważają.

Jak widać na powyższym przykładzie, to, co na początku było zwykłą zabawą, okazało się całkiem przydatnym narzędziem badawczym. A teraz wyobraźcie sobie, ile dzięki tej wiedzy zyskaliście. Następnym razem, kiedy kogoś poznacie, wystarczy zapytać, jak wiesza papier w łazience. I już będzie wiadomo, jak z nim rozmawiać!

Zobacz wideo