5-latek zadławił się monetą. Kierowca autobusu zareagowała błyskawicznie, wszystko nagrała kamera

Właśnie dlatego kursy pierwszej pomocy są takie ważne!

Spodobało Ci się?

Wszystko rozegrało się błyskawicznie. 5-letni chłopiec siedział obok swojego kolegi w szkolnym autobusie. Maluch wsadził sobie do buzi monetę i zaczął się dusić.

Na szczęście autobus stał w miejscu i jego kierowca, Ginger Maxville, mogła zareagować od razu. Bez wahania podbiegła do duszącego się chłopca i szczęśliwie zastosowała na nim chwyt Heimlicha. Gdyby nie ona, dziecko mogło by umrzeć.

Nie tylko pomogła odkrztusić się maluchowi, ale też spokojnym i stanowczym głosem powtarzała mu, że wszystko będzie dobrze. Po zakończonej akcji ratunkowej spokojnie posadziła chłopca na siedzeniu i wytarła mu buzię chusteczką. Jak podaje DailyMail , chłopiec obiecał jej solennie, że już nigdy nie połknie żadnej monety.

Jak to dobrze, że była na miejscu. Wszyscy rodzice uczniów szkół w Mannford w Oklahomie ze spokojem mogą powierzyć jej swoje dzieci pod opiekę. Możemy tylko ją naśladować!

Znasz zasady pierwszej pomocy? To jedyny quiz, który musisz robić do skutku

W trakcie obiadu twój gość wstaje nagle od stołu. Zakrztusił się - robi się czerwony, próbuje kaszleć, nie może zaczerpnąć powietrza ani wydać żadnego dźwięku. Co robisz? Sprawdź! Rozwiąż QUIZ