Zgadniecie, dokąd na lotnisku prowadzą te drzwi pomiędzy damską i męską toaletą?

A w środku czekają różne atrakcje...

Spodobało Ci się?

Od tej pory pasażerowie podróżujący z psami mogą odetchnąć z ulgą! Czworonogi mają swoją własną łazienkę wewnątrz terminala lotniczego. Już nie będzie trzeba z nimi wybiegać przed budynek!

Jak donosi serwis AP , Zarząd Międzynarodowego Lotniska imienia Johna F. Kennedy'ego w Nowym Jorku wyszedł naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów. Tak wielu ludzi podróżuje ze swoimi psiakami, że postanowiono specjalnie dla nich stworzyć toaletę w środku budynku.

Wejście znajduje się pomiędzy drzwiami do damskiej i męskiej toalety, a w środku na czworonogi i ich opiekunów czekają różne udogodnienia.

Zwierzaki mają do swojej dyspozycji sztuczną trawę, a nawet mały czerwony hydrant! Z kolei ich właściciele mogą skorzystać z pojemnika z darmowymi torebkami na odchody. W ten sposób mogą od razu posprzątać po swoim pupilu i zostawić łazienkę w dobrym stanie dla następnego użytkownika.

Dzięki temu rozwiązaniu pasażerowie nie muszą już tracić czasu na mijanie bramek, kontrole ochrony i wychodzenie na zewnątrz. To ma bardzo duże znaczenie zwłaszcza, kiedy czeka się na następny lot i przesiadkę, a czas nieubłaganie ucieka.

AIRPORT PET RESTROOMSAIRPORT PET RESTROOMS William Mathis (AP Photo/William Mathis) William Mathis (AP Photo/William Mathis)

Co więcej, w najbliższym czasie ma się pojawić rozporządzenie federalne, na mocy którego każde lotnisko, przez które rocznie przewija się się 10 tys. zwierząt będzie miało obowiązek stworzenia takiego pomieszczenia wewnątrz swoich terminali. Przepis ma zacząć obowiązywać od sierpnia.

A Wam jak się podoba ten pomysł?

Zobacz wideo