To absurdalna wpadka ambasady Rosji. Pisali o wojnie i użyli TAKIEGO zdjęcia

Dyplomacja to bardzo trudna sztuka...

Spodobało Ci się?

Wpadka ambasady Rosji wywołała reakcję lawinową.

Ambasada Rosji w Londynie poinformowała, że ekstremiści w Syrii dostali dostawę amunicji chemicznej na kilku ciężarówkach. Do wpisu na Twitterze było dołączone zdjęcie. Nie trzeba specjalisty, żeby dostrzec, że to... kadr z gry komputerowej.

Jak podaje TVN24 , w środę odbyła się konferencja prasowa, na której minister obrony Federacji Rosyjskiej przybliżył szczegóły dostawy amunicji chemicznej do kontrolowanego przez rebeliantów Aleppo.

Następnego dnia wpis z tą informacją pojawił się na profilu londyńskiej filii ambasady. Dla graficznego zilustrowania tego zagadnienia ktoś postanowił dołączyć zdjęcie z trzema ciężarówkami. Problem w tym, że to kadr z gry komputerowej  "Command & Conquer Generals".

Użytkownicy Twittera nie mogli przegapić takiej okazji - zaczęli publikować inne komunikaty w imieniu Ambasady Rosyjskiej. Naturalnie w tym samym duchu.

Pojawiły się doniesienia, ze technologie znane nam z ''Gwiezdnych Wojen'' w końcu znalazły realne zastosowanie:

Opublikowano też zdjęcia ekstremistów:

A na dokładkę ważna informacja: Rosja dalej będzie zwalczać nazizm. Do jej zilustrowania użyto kadru z norweskiego horroru komediowego "Zombie SS":

Jak widać, w sieci nic nie ginie.

Zobacz wideo