Lekarze skazali poparzoną 9-latkę na śmierć, ale ona się nie poddała. 3 lata później wygląda TAK

W wieku 9 lat Zubaida miała tragiczny wypadek!

Zubaida Hasan miała 9 lat. Mieszkała z rodzicami i ósemką rodzeństwa w Afganistanie. W sierpniu 2001 roku dziewczynka miała tragiczny wypadek. Wylała naftę na włączony palnik kuchenki, płyn się zapalił i płomienie objęły jej ciało. Część jej twarzy dosłownie stopiła się z klatką piersiową i szyją.

Ojciec Zubaidy zabrał ją do lokalnego lekarza, a potem do szpitala. Została z niego wypisana po 20 dniach. Lekarze powiedzieli ojcu dziewczynki, żeby zabrał dziewczynkę do domu, aby tam umarła. Zubaida przeżyła, ale czuła nieustający ból, przez który nie mogła normalnie funkcjonować, a jej straszliwie oszpecona twarz bardzo obniżała jej samoocenę.

W lutym 2002 jej tata postanowił szukać pomocy w amerykańskiej bazie wojskowej. Wstrząśnięci widokiem dziewczynki żołnierze przekazali jej historię dalej. Wkrótce dotarła ona do doktora Petera Grossmana - chirurga specjalizującego się w oparzeniach, który zaoferował Zubaidzie swoją pomoc i zaprosił ją wraz z tatą do Los Angeles.

Niezwykle.plNiezwykle.pl Youtube.com | Grossman BurnCenter Youtube.com | Grossman BurnCenter

Leczenie trwało 3 lata. Zubaida przeszła wiele operacji, ale trzeba powiedzieć, że zespół chirurgów dokonał prawdziwego cudu!

Niezwykle.plNiezwykle.pl Youtube,com | Grossman BurnCenter Youtube.com | Grossman BurnCenter

Zobacz wideo