KAPITALNE pytania 6-latka pokazują, jak dzieci próbują zrozumieć świat. I jak na nie odpowiedzieć?

Jak wiadomo, nie ma głupich pytań, są tylko głupie odpowiedzi.

Spodobało Ci się?

Syn poety Marcina Zegadły zadał mu kilka pytań, na które tata ciągle nie ma dobrej odpowiedzi. Np.''Jak myślisz tato, jeżeli mamy dziadek ma 91 lat, to od ilu lat (tak mniej więcej) mu się nudzi?''. Ich listę publicysta zamieścił na swoim profilu na Facebooku. Bardzo szybko rozeszła się wśród użytkowników portalu - i nic w tym dziwnego, bo są zachwycające! Macie pomysł, jak na nie odpowiedzieć?

Dzieci potrafią stawiać najlepsze pytania pod słońcem. Chcą zrozumieć świat, a przecież jak mawia przysłowie, kto pyta - nie błądzi. Czasem jednak na proste z pozoru pytania, trudno znaleźć odpowiednie odpowiedzi. Tak jak w tym przypadku.

Spróbowaliśmy znaleźć kilka odpowiedzi i tak np. w przypadku pytania ''Co jest gorsze: brzydko pachnący człowiek, czy brzydko pachnący poperfumowany pies?'' doszliśmy do wniosku, że bardzo złą praktyką jest maskowanie brzydkiego zapachu innym zapachem, bo nie usuwa problemu, a jedynie go ukrywa, a nawet wzmacnia.

Zapytani ''Dlaczego ten Pan Szydło jak rozmawiał z tym papieżem to musiał mieć na głowie czarny obrus, dlaczego musiał tato?'' - odpowiedzielibyśmy, że pan Szydło to pani Szydło, i że tak naprawdę pani premier nie musiała zakładać tej koronkowej chusty na głowę, ale uznała, że taki strój będzie najbardziej odpowiedni. Inne kobiety, które spotykają się z papieżem, też ubierają się w ten sposób, choć nie wszystkie.

Na resztę pytań dobrych odpowiedzi jednak nie mamy. Może wy pomożecie? :)

Zobacz wideo