Znaleźli ją w dziczy. Na początku myśleli, że to wilk. Potem, że to pies. A okazało się, że to...

Nikt nie spodziewał się, że zaprzyjaźni się z człowiekiem.

Spodobało Ci się?

Lakomi jest wilczakiem - pół wilkiem, pół psem. Znaleziono ją w dziczy, gdy miała 8 miesięcy. Szybko okazało się jednak, że urodziła się i część życia spędziła w niewoli - miała bowiem na sobie uprząż dla 8-tygodniowych szczeniaków. Szelki wrosły w jej ciało, powodując groźną infekcję. Potrzebna była poważna operacja i długie leczenie. Lakomi mogła tego nie przeżyć.

 

Ale udało się!

Lakomi wyzdrowiała i zamieszkała w specjalnym schronisku dla zwierząt NEWARC w North Conway w USA. Pojawił się jednak kolejny problem. Jej opiekunowie stwierdzili, że jest tak dzika, że nigdy nie będzie mogła mieć bliższego kontaktu z ludźmi.

Musiała być trzymana za ogrodzeniem, które miało 4 metry wysokości - przez niższe mogła przeskoczyć i zrobić komuś krzywdę.

View post on imgur.com

Wtedy opiekę nad wilczakiem w sanktuarium przejęła założycielka ośrodka, Sarah. Kobieta stworzyła go od zera w 2013 r. Porzuciła dwie prace w Kalifornii i przejechała ponad 4 tys. km, by ratować potrzebujące pomocy wilki i wilczaki.

Sarah rozpoczęła terapię, dzięki której młody wilczak miał na nowo zaufać ludziom. Okazało się jednak, że praca z Lakomi i pozostałymi zwierzętami pomoże także ich opiekunce.

Kilka lat temu Sarah została zgwałcona. Zdiagnozowano też u niej zespół stresu pourazowego. Kontakt ze zwierzętami miał być dla niej terapią, dzięki której poradzi sobie z traumą.

O swojej pracy pisała tak :

Jestem niemal odcięta od świata, nie mam samochodu, ani bieżącej wody [...] ale pomoc wilczakom jest najwspanialszym doświadczeniem w moim życiu. Pomogło mi to poradzić sobie z moimi lękami
View post on imgur.com

Po dwóch miesiącach pracy z Sarah Lakomi pozwoliła się dotknąć, a teraz jest szczęśliwym, radosnym i kochającym zwierzakiem. Jej opiekunka przyznaje, że praca z wilczakami nie jest dobrze płatna, wygodna, czy łatwa.

Trzeba pamiętać, że nie są to typowe psy, w ich żyłach płynie krew wilka. Jednak ich bezwarunkowa miłość jest warta wszystkich poświęceń.

Zobacz wideo