W czasie remontu domu dokonali szokującego odkrycia. Znaleźli ponad 100-letnią trumnę dziecka

Trumna była zakopana pod garażem domu Ericki Karner. Spoczywała w tym miejscu od około 140 lat!

Ericka Karner remontowała swój rodzinny dom w San Francisco, kiedy 9 maja robotnicy znaleźli na terenie posiadłości malutką trumnę z bardzo dobrze zachowanymi zwłokami małej dziewczynki. Trumna prawdopodobnie spoczywała tam od końca XIX wieku.

Przez szklane wieko trumny wykopanej w garażu widać było, że zwłoki przybrane w białą sukienkę były w zaskakująco dobrym stanie. Zachowały się włosy i skóra dziecka, a nawet kwiaty wplecione w jego włosy. Dziewczynka miała prawdopodobnie 3 lata, kiedy zmarła. Ponieważ nie wiadomo jak ma na imię, ani na co zmarła, właścicielka domu nazwała ją Miranda.

Jak się okazuje dom Ericki Karner stoi w dzielnicy Richmond, czyli miejscu, gdzie od XVIII wieku znajdował się cmentarz Odd Fellows. Jednak władze miejskie na początku XX wieku podjęły decyzję o przeniesieniu ponad 30 tysięcy zwłok w inną lokalizację.

W ten sposób w 1920 roku większość ciał została umieszczona na cmentarzu w Colomie, ale ta mała trumna z nieznanych powodów została pominięta. Leżała zakopana w tym samym miejscu przez prawie 140 lat, aż do chwili, kiedy natrafili na nią robotnicy w garażu pani Karner.

Nic dziwnego, że odkrycie wzbudziło sensację. Co ciekawe, władze miejskie nie podjęły się przejęcia pieczy nad tajemniczymi zwłokami dziecka. Erika Karner sama musiała się zająć tym makabrycznym znaleziskiem. W ten sposób natrafiła na fundację Garden of Innocence, która zajmuje się pochówkami niezidentyfikowanych dzieci.

Erika, jako matka dwóch córek, przyznała, że bardzo źle się czuła z myślą o otwartej trumnie i niechcianych zwłokach dziecka. Uznała małą dziewczynkę za członka rodziny, dlatego postanowiła, że należy jej się porządny pochówek.

Skontaktowała się z Elissą Davey, założycielką Garden of Innocence, która zebrała odpowiednie fundusze na pogrzeb dziecka. Na razie jednak trwają prace nad ustaleniem prawdziwej tożsamości Mirandy. Dziecko zostanie pochowane 4 czerwca na cmentarzu Greenlawn w Colma. Fundacja zbudowała na tę okazję nową trumnę dla dziewczynki, w której spocznie ta oryginalna.