Facebook LIVE z rekordzistą świata w układaniu Kostki Rubika bez patrzenia!

Specjalnie dla Was rekordzista świata Marcin Kowalczyk pokaże dzisiaj o 19.30 na co go stać!

Spodobało Ci się?

Układanie Kostki Rubika jest super wciągające, ale nie należy do najłatwiejszych zadań pod słońcem. Można spędzić długie godziny na próbach idealnego dopasowania kolorowych pól. A są ludzie, którzy robią to po prostu w sekundy, tak jak rekordzista świata Marcin Kowalczyk . I to w dodatku BEZ PATRZENIA.

Marcin Kowalczyk jest 14-krotnym rekordzistą świata w układaniu kostek Rubika z zamkniętymi oczami. Jest na samym szczycie w swojej koronnej konkurencji od czerwca 2012 aż po dzień dzisiejszy. To znaczy, że nikt nie robi tego szybciej niż on. Ostatni rekord świata pobił w zeszłe wakacje. Nikt jeszcze go nie dogonił.

Jak on to robi? Kluczem do sukcesu jest jego technika zapamiętywania rzeczy. Jak sam mówi, przy okazji układania kostki bez patrzenia został jednym z najlepszych mnemonistów na świecie. Jego rekordy to 80 cyfr w 23 sekundy albo zapamiętanie kolejności całej potasowanej talii kart w 32 sekundy. Czyż to nie imponujące?!

Oprócz układania kostki bez patrzenia Marcin zaprezentuje nam też swoje inne talenty. Zapamiętał 8000 tysięcy cyfr liczby pi po przecinku w 4 dni. Próbkę możecie zobaczyć tutaj:

 

A to dalej nie wszystko!

Żeby przekonać się na własne oczy do czego jest zdolny Marcin, koniecznie oglądajcie naszą transmisję. Komentujcie i bawcie się dobrze. DO ZOBACZENIA DZIŚ O 19.30 NA FACEBOOK Gazeta.pl!