2 lata po śmierci ojca, mężczyzna dostaje list: 'Cześć synu, piszę do Ciebie zza grobu'...

Jak to możliwe?

Chłopak kryjący się pod nickiem Beersie_McSlurrp napisał na stronie reddit.com :

''Dostałem dzisiaj maila od mojego taty, który nie żyje od dwóch lat''.

Post użytkownika  Beersie_McSlurrpPost użytkownika Beersie_McSlurrp Beersie_McSlurrp/ reddit.com Beersie_McSlurrp/ reddit.com

Jego ojciec dwa lata wcześniej przegrał walkę z rakiem. Jakie było zdziwienie chłopaka, gdy na początku kwietnia znalazł na swojej skrzynce mailowej wiadomość od niego:

Cześć synu, piszę do ciebie zza grobu. Woooo! Zawsze mówiłem, że wrócę i będę cię nawiedzał.
A tak poważnie. Kiedy to czytasz, mnie już nie ma. Mam nadzieję, że do tego czasu udało ci się poukładać swoje życie, bez twojego staruszka.
Chcę podzielić się z tobą paroma spostrzeżeniami i myślami, do których nie dotarliśmy w naszych długich rozmowach... Po pierwsze, chcę ci powiedzieć, jak bardzo jestem dumny, że...

Chłopak postanowił podzielić się tylko początkiem wiadomości. Jak sam pisze, reszta jest bardzo prywatna i chce ją zostawić dla siebie.

W komentarzu pod swoim postem na reddicie opisuje, że zawsze bardzo dobrze dogadywał się z tatą. Gdy ten zachorował na raka, dużo się w ich życiu zmieniło. Wcześniej ojciec nie lubił mówić o sobie, wprawiało go to w zakłopotanie. Jednak, kiedy dowiedział się o chorobie, zaczął opowiadać synowi o swoim życiu. Rozmawiali o sprawach smutnych i wesołych, poważnych i błahych.

To doświadczenie doprowadziło go do takich przemyśleń:

Chciałbym zostawić jedną radę dla ojców. Dajcie swoim dzieciom poznać, kim naprawdę jesteście. Nie da się tego zrobić za pomocą paru rozmów. Potrzebujecie paru lat, żeby karmić dzieci swoimi opowieściami. One tez muszą być gotowe, żeby słuchać. Pamiętam, że mnie, kiedy byłem młodszy, nudziły opowieści mojego ojca. Teraz chciałbym znać je wszystkie. Mógłbym je przekazać dalej.

Pozostaje jednak pytanie, jakim sposobem ojciec wysłał maila, dwa lata po swojej śmierci? Otóż skorzystał ze strony futureme.com. Dzięki niej można wysłać wiadomość, która dotrze do odbiorcy z dużym opóźnieniem.

Strona, dzięki której możemy wysłać ''opóźniony'' listStrona, dzięki której możemy wysłać ''opóźniony'' list www.futureme.org/ kadr www.futureme.org/ kadr

Zobacz wideo
Więcej o: