Bracia nie rozróżniali barw. Pewnego dnia założyli specjalne okulary...

Dla braci Jimmy'ego i Jace'a było to najbardziej wzruszające przeżycie w życiu.

Jimmy i Jace, dwaj bracia dotknięci ślepotą barw, przeżyli najbardziej niezwykły dzień w swoim życiu. Od najmłodszych lat nie rozróżniali barw. Aż do dnia, w którym cała ich rodzina zgromadziła się przed domem, z kolorowymi balonami i ręcznikiem kąpielowym. Jimmy i Jace dopytywali, jaki jest kolor... pomarańczowego balona. Zielony był dla nich także jak pomarańczowy.

Rodzice poprosili chłopaków, aby zamknęli oczy na kilka chwil, założyli specjalne okulary i otworzyli oczy. A po chwili Jimmy w okularach otworzył oczy i... zabrakło mu słów. Zaczął po prostu płakać. 

To było jak cud: zobaczył po raz pierwszy wyraźne, ostre barwy. Długo nie mógł wypowiedzieć żadnego słowa. Cały czas szlochał ze wzruszenia. Nie odpowiadał nawet na pytanie matki: "Co widzisz?"Po prostu objął swego brata i płakał. Po chwili okulary założył Jace. Jemu także odebrało mowę i po prostu się rozpłakał.

 

Po chwili łzy pojawiły się u pozostałych członków rodziny. I nic dziwnego, bo Jimmy właśnie po raz pierwszy zobaczył kolor oczu swojej matki! My też oglądając ten filmik mieliśmy łzy w oczach!