Jak wybrano piłkarzy do islandzkiej reprezentacji narodowej? Wyjaśnienie jest w tym równaniu

KAPITALNE! Bo tak naprawdę wybór był oczywisty...

Spodobało Ci się?

Reprezentacja Islandii właśnie wyeliminowała drużynę Anglii z Euro 2016. Toteż nic dziwnego, że zaczęli skupiać na sobie dużą uwagę kibiców i mediów z całej Europy. No bo jak drużyna z takiego małego kraju poradziła sobie z reprezentacją o tyle liczniejszej Anglii? Między innymi wypłynęła żartobliwa grafika z równaniem tłumaczącym proces selekcji piłkarzy do drużyny narodowej.  I jest po prostu świetna!

Zacznijmy od tego, że populacja Islandii wynosi dokładnie 323 529 osoby, czyli niewiele więcej niż mieszka w Lublinie, albo w Katowicach. Po dokonaniu pewnych obliczeń wychodzi na to, że jest bardzo mało ludzi, którzy mogliby zagrać w reprezentacji. Im dalej idą wyliczenia, tym jest zabawniej:

Jak dokonano selekcji do reprezentacji narodowej Islandii:
Ogółem....................................................................................... 332 529 mieszkańców
Kobiety......................................................................................... - 165 259 Mężczyźni poniżej 18. roku życia................................................. - 40 546 Mężczyźni powyżej 35. roku życia.............................................. - 82 313 Ludzie z nadwagą........................................................................ - 22 136 Zajęci obserwowaniem wielorybów........................................... - 1 246 Zajęci w służbach nadzoru i pomiarów trzęsień ziemi............... - 314 Zajęci nadzorowaniem wulkanów............................................... - 164 Zajęci wypasem owiec................................................................. - 1 934 Zajęci strzyżeniem owiec............................................................. - 1 464 Bankierzy w więzieniu.................................................................. - 23 Ślepi............................................................................................... - 194 Chorzy............................................................................................ - 7 564 Zatrudnieni w szpitalach, policji i straży pożarnej....................... - 564 Islandzcy kibice na stadionie........................................................ - 8 781 Lekarz i fizjoterapeuta drużyny.................................................... - 2 Masażysta i chłopiec od wody....................................................... - 2 Zajęci zarządzaniem reprezentacją.............................................. - 7
Reszta.................................................... 23 (Trener jest ze Szwecji)

Jak widać to prawdziwa grupa wybrańców! :) Więcej rzeczy, które powinniście wiedzieć o Islandii PRZECZYTACIE TUTAJ !

Zobacz wideo