Od 5 lat jest pilotem i jeszcze nigdy nie widział czegoś takiego. Od razu chwycił za aparat

Santiago Borja to pilot, a jego pasją jest fotografia. Dlatego zawsze i wszędzie ma ze sobą aparat.

Santiago Borja leciał właśnie na wysokości ponad 11 tys. metrów nad Pacyfikiem do Ameryki Południowej, kiedy rozpętała się burza. Jako pilot miał doskonały widok ze swojego kokpitu. Traf chciał, że miał też pod ręką gotowy do użycia aparat fotograficzny. Nie zastanawiał się ani chwili i zrobił burzy zdjęcie, które zapiera dech w piersi, a które za jego zgodą tutaj prezentujemy.

Santaigo napisał nam, że taki widok na burzę i pojedynczą chmurę Cumulonimbusa jest bardzo rzadki. Zazwyczaj tę większą zasłaniają inne chmury i są też bardziej postrzępione i zlane w jedną masę. W tym wypadku bardzo mu się poszczęściło.  

Wstrząsy i ciemność w samolocie na pewno nie ułatwiały mu zadania. Jak sam napisał w liście do redakcji Washington Post, fotografowanie burzy nie należy do łatwych zadań. Pioruny i błyskawice szybko się pojawiają i znikają, światła z wnętrza kokpitu odbijają się od szyb i w dodatku nie ma statywu.

Samego autora urzeka w zdjęciu to, że pokazuje niezwykły rozmiar burzy i jej moc. Jednocześnie z doświadczenia pilota wie, że często można podziwiać takie niszczycielskie spektakle lecąc nieopodal spokojnie - i to go właśnie fascynuje.

To zdjęcie wykonał z pokładu Boeinga 767-300, którym leciał nad południową Panamą.

Santiago od 5 lat pracuje jako komercyjny pilot, a od 3 lat zajmuje się poważniej fotografią. Zaczął robić zdjęcia burzom kilka lat temu - i jak przyznaje do tej pory udało mu się zrobić tylko dwa, które jego zdaniem są dobre.

 

Jego fotografia urzekła dziennikarzy The Washington Post oraz redakcję National Geographic - 30 czerwca znalazła się w zestawieniu najlepszych 12 zdjęć dnia amerykańskiego wydania. I wcale się nie dziwimy!

Więcej jego zdjęć możecie zobaczyć na jego profilu na Instagramie, na jego stronie domowej lub na Twitterze. Trzymamy kciuki za rozwój jego kariery!

Czy udomowione koty bardzo się różnią od tych dzikich? Tylko popatrzmy