Jak wyczyścić białe trampki? Jest na to prosty sposób

Wszystko, co będzie potrzebne do tej sztuczki, powinno się bez problemu znaleźć w każdym domu...

Białe buty tracą nieco na uroku, kiedy ich kolor niknie pod warstwą brudu. Wrzucanie ich do pralki wydaje się czasem drastycznym pomysłem, który może się skończyć tym, że obuwie trzeba będzie po prostu wyrzucić. Tymczasem na portalu Nifty znalazł się sposób, który pokazuje, że ich wyczyszczenie wcale nie musi kosztować dużo wysiłku. Najtrudniejsze chyba będzie tu tylko czekanie!

Co będzie potrzebne do wyczyszczenia białych butów?

Soda oczyszczona, trochę wody utlenionej, stara szczoteczka do zębów, mała miseczka, odrobina zwykłej wody i przede wszystkim - słońce!

Zanim zabierzecie się za czyszczenie, wymieszajcie w miseczce łyżeczkę stołową sody oczyszczonej z połową łyżeczki zwykłej wody i połową łyżeczki wody utlenionej. Wszystko potem trzeba wymieszać, aż osiągnie konsystencję gęstej pasty.

Następnie trzeba będzie przetrzeć buty, tak by nie pozostały na nich większe kawałki błota i innych zanieczyszczeń. Wyjmijcie sznurówki, a następnie za pomocą szczoteczki wetrzyjcie miksturę z sody i wody w buty. Nie trzeba przy tym wcale mocno trzeć, wystarczy tylko zetrzeć brud z powierzchni, tak by pasta mogła wsiąknąć w materiał.

Po chwili należy nanieść drugą warstwę mieszanki na powierzchnię buta. W pozostałej po tym paście można wymoczyć brudne sznurówki.

Teraz wystarczy położyć buty i sznurówki w dobrze nasłonecznionym miejscu i zostawić je tam na 3-4 godziny. Kiedy wymagany czas minie, można strzepać pierwszą warstwę sody. Najłatwiej będzie to zrobić uderzając podeszwami o siebie. To, co zostanie można zetrzeć szczoteczką.

Po tym wszystkim byty powinny być o kilka odcieni jaśniejsze.

fot. Nifty | Facebook | Kadr

Czy udomowione koty bardzo się różnią od tych dzikich? Tylko popatrzmy