Zdecydowali się na to po 20 latach. Odważne zdjęcie zakochanych staruszków

Gerry i Darwin są w związku od 20 lat. Kiedy patrzymy się na ich niezwykłe i odważne portrety, nie mamy co do tego najmniejszych wątpliwości!

Fotograf Jade Beall z Tuscon w Arizonie uwieczniła na swoich zdjęciach silne uczucie, które dzielą 75-letnia Gerry i jej ukochany 70-letni Darwin. Zdecydowali się na bardzo odważną sesję zdjęciową. Obydwoje wystąpili w serii czarno-białych aktów.

Portrety te są częścią serii, która skupia się na ludziach po 60. roku życia. Jade jest znana ze szczerych i nieretuszowanych zdjęć kobiet i mężczyzn w każdym wieku, rozmiarze i koloru skóry.

Ale właśnie to zdjęcie pary staruszków poruszyło tysiące ludzi. Gerry i Darwin czule się na nim obejmują, zupełnie nie przejmując się zmarszczkami i innymi dowodami upływu czasu.

 

Autorka zdjęcia tak je podpisała:

''Odmawiam zaakceptowania tego, co ludzki system wierzeń przyjął w stosunku do tego, co ma być piękne. Zwłaszcza, kiedy chodzi o święte naczynie, jakim jest nasze ciało.
Dlaczego akceptujemy wierzenie, że coś musi bardziej pięknego niż coś innego? Dlaczego nie możemy przyjąć milionów definicji piękna?''

Jej modele przyznają, że mają trochę niepokojów związanych ze swoją cielesnością, jednak nie przeszkadzają im one czuć się po prostu dobrze we własnej skórze.

Oczywiście, zmienili by w sobie trochę rzeczy, ale też zajęło im długie lata zanim poczuli się ze sobą dobrze. Są też zachwyceni doświadczeniami łączącymi sie z samą sesją zdjęciową. Gerry tak to wszystko podsumowała:

''To takie dziwne, że jestem w stanie spojrzeć z dystansem na to 75-letnie ciało kobiety na zdjęciach z dystansem i miłością. W dodatku czuję w nim siłę, dobre zdrowie i tak - jej pociąg do mężczyzny, którego kocha. A jeśli ja mogę, to wszyscy mogą''  

——————————————————————————————————————
A TERAZ ZOBACZ: