Polak zamienił marmurową podłogę w niesamowitą iluzję optyczną. Po tym dziele możesz chodzić!

Ryszard Paprocki przez 11 tygodni malował posadzkę. Efekty są zachwycające!

Trójwymiarowe graffiti Ryszarda Paprockiego znane są na całą Polskę.To jedyne tego typu prace w całym kraju. Obrazy namalowane na płaskiej powierzchni sprawiają wrażenie przestrzennych i naprawdę zwodzą zmysły!

Iluzja optyczna w Krośnie nosi tytuł ''Underglass'' i w odróżnieniu od dwóch poprzednich dzieł artysty, znajduje się pod dachem. Można ją podziwiać w Centrum Dziedzictwa Szkła. Chociaż projekt zrealizowano na terenie placówki, to dostęp do niego jest bezpłatny i nieograniczony. Jeszcze przed realizacją założono, że ma on służyć mieszkańcom i turystom. 

Artysta wykonał malowidło na posadzce koło schodów ruchomych
łączących krośnieński Rynek z dolną częścią miasta. Praca ma 80 metrów kwadratowych i jest najbardziej skomplikowanym malowidłem 3D w Polsce.

Wykonanie ogromnego dzieła zajęło malarzowi dokładnie 11 tygodni i dwa dni. Ze względu na to, że graffiti znajduje się na podłodze, artysta cały czas musiał pracować na kolanach. Żeby pomalować tak dużą powierzchnię Ryszard Paprocki, zużył 100 litrów farby. 

Wszyscy zainteresowani mogli śledzić proces powstawania dzieła na żywo lub za pomocą mediów społecznościowych oraz na stronie theunderglass.blogspot.com. Artysta przyznaje, że interakcja z odbiorcą była dla niego dodatkową wartością projektu.  

 

Tematem graffiti jest hutnictwo i obróbka szkła, czyli to z czego Krosno słynie od ponad 90 lat. Zapoczątkowaną w 1923 roku szklaną tradycję miasta pisały i wciąż piszą tysiące mieszkańców całego regionu.