Bezpański pitbull rzucił się na ratunek obcej kobiecie, która została zaatakowana na ulicy w miejscowości Knoxville w stanie Tennessee.
Pitbull skoczył na napastnika i ocalił poszkodowaną! Kobieta wyszła z opresji cało, jednak tego samego nie można powiedzieć o czworonogu. Został kilkakrotnie dźgnięty nożem. Na miejscu zjawiła się policja, która natychmiast przewiozła zwierzaka do weterynarza.
Nie mogliśmy pozwolić na to, żeby pies cierpiał i umarł. Czuliśmy, że musimy pomóc temu pieskowi po tym, co zrobił - powiedział w wywiadzie funkcjonariusz Timothy Clay.
Jak donosi ABC7 news, pitbull trafił na stół operacyjny. Czworonóg niemalże zmarł 2 razy w trakcie zabiegu, jednak na szczęście udało się go ocalić.
Teraz ten uroczy zwierzak poszukuje domu! Jak mówi jego tymczasowa opiekunka Carla Welch, ma około 7 lat i jest bardzo przyjacielski wobec ludzi. Po tym, co zrobił, chętnych do adopcji powinno być na pęczki.