Samobójstwo czy morderstwo? Rozwiąż zagadkę śmierci tej kobiety

Sprawa nie jest wcale taka jednoznaczna.

Zagadki to coś, co kocha niemalże każdy z nas. Ta grafika wywołała jednak prawdziwą lawinę komentarzy i doczekała się wielu teorii. Kobieta widoczna na obrazku została zamordowana czy może popełniła samobójstwo?

Przyjrzyjcie się najpierw obrazkowi:

W naszej redakcji powstał prawdziwy spór odnośnie odpowiedzi na tę zagadkę.

 

 

 

 

UWAGA, poniżej przedstawiamy nasze potencjalne rozwiązania:

 

Pierwsza teoria zakłada, że kobieta widoczna na grafice została zabita. Sugeruje to fakt, że w lewej ręce trzyma długopis, co oznacza, że jest leworęczna. W prawej dłoni trzyma z kolei pistolet. Biorąc po uwagę to, że plama krwi znajduje się po prawej stronie, można snuć wnioski, że gdyby chciała się zastrzelić, siedząc na krześle, musiałaby odwrócić się o 180 stopni. Czy to logiczne? Część naszych redaktorów twierdzi, że było to morderstwo upozorowane na samobójstwo. Po dokonaniu zbrodni zabójca mógł włożyć pistolet w dłoń kobiety, aby wyglądało to tak, jakby zastrzeliła się sama.

Zwolennicy drugiej teorii, opowiadają się z kolei po stronie samobójstwa. O tym, że kobieta zastrzeliła się sama, może przekonywać papieros. Być może jest on dowodem stresu, jaki towarzyszył jej w tym momencie. Niewykluczone, że widoczna na biurku zapisana kartka papieru jest z kolei listem pożegnalnym. Choć ułożenie przedmiotów na biurku sugeruje, że zmarła była leworęczna, to właśnie w prawej dłoni trzyma pistolet. Istnieje szansa, że po napisaniu listu odwróciła się tyłem do biurka i wtedy strzeliła sobie w głowę.

Z którą teorią Wy się zgadzacie? A może macie swoja własną?