''Smoleńsk'' trafił do największej internetowej bazy filmowej. Kategoria, którą dostał, najlepiej podsumowuje ten film

Film ''Smoleńsk'' oficjalnie będzie można oglądać w kinach od 9 września, niemniej informacja o nim została już umieszczona na serwisie Internet Movie Database (IMDb). Wynika z niej, że produkcja Krauzego jest filmem z gatunku fantasy.

Definicja serwisu mówi, że filmy fantasy  charakteryzują się wykorzystaniem licznych scen magicznych lub nadprzyrodzonych jako pierwszorzędnego składnika fabuły. Już z pierwszych recenzji wynika, że nie wszystko w '' Smoleńsku '' da się wytłumaczyć racjonalnie.

Kategorie filmoweKategorie filmowe fot. http://www.imdb.com/ printscreen

Na szczęście dla twórców filmu, kategorie na IMDb nie służą ocenie produkcji, tyko mają funkcję porządkującą. Spodziewamy się, że ''Smoleńsk'' długo nie zagrzeje miejsca między ''Władcą pierścieni'' a ''Opowieściami z Narnii''.

Internet Movie Database (IMDb) to największa na świecie internetowa baza danych gromadząca informacje na temat filmów i ludzi związanych z ich produkcją. Tak jak Wikipedia, jest w dużej mierze tworzona przez użytkowników. 

Mogą oni sami dodawać informacje o filmach i edytować te w istniejących już wpisach. IMDb deklaruje, że sprawdza informacje przed publikacją, jednak często zdarza się, że pojawiają się pewne błędy i nieścisłości, które są zgłaszane i poprawiane na bieżąco. 

Jest więc prawdopodobne, że dodanie kategorii fantasy filmowi ''Smoleńsk'' jest żartem lub manifestacją poglądów politycznych jednego z polskich użytkowników serwisu. Co ciekawe, film został również oznaczony jako ''przygodowy''.