Mama w 7. miesiącu ciąży pokazała brzuch orangutanowi. Jego reakcja jest fantastyczna

Przyszli rodzice nie spodziewali się, że małpa na ich widok zareaguje w tak emocjonalny sposób.

Kieran Bettany wybrał się ze swoją żoną w 7. miesiącu ciąży do zoo w Colchester. Małżeństwo odwiedziło tam wybieg dla orangutanów i właśnie to dość niecodzienne spotkanie uwiecznił na nagraniu mąż.

Małpa nie miała najmniejszego problemu ze zrozumieniem, że kobieta jest w ciąży i oczekuje na dziecko. Zwierzak patrzył zauroczony, delikatnie dotknął szyby, a nawet wysłał buziaka do malucha:

 

Orangutany są niezwykle inteligentnymi zwierzętami, które pod wieloma względami bardzo nas przypominają. Ciąża u tych zwierząt trwa mniej więcej tyle samo, co u ludzi, a małe małpki ważą od 1200 do 1600 gram.

Te zagrożone wyginięciem zwierzęta na wolności żyją około 35-40 lat. W niewoli mogą dożyć nawet do 60 roku życia. W naturze występują jedynie w dwóch miejscach na świecie - na Borneo i na Sumatrze. Niestety, ich naturalne środowisko od lat jest niszczone przez ludzi.

Wypalenia lasów są coraz bardziej rozległe, nawet na terenach parków narodowych, w których te zwierzęta żyją. Małe orangutany są porywane na sprzedaż, co często łączy się z zabijaniem ich matek. 

A teraz zobacz:
Straciły miejsce do życia, ale ktoś się nimi zajął. Osierocone orangutany idą do szkoły