Stał na krawędzi mostu i przygotowywał się do skoku. 110 metrów w dół. W ostatniej chwili usłyszał: stój, ty idioto!

Skoki ze spadochronem wymagają rozsądku, odpowiedzialności, a przede wszystkim doświadczenia. Wystarczy chwila nieuwagi, aby skok skończył się tragicznie.

Ten skoczek był przekonany, że jest już w pełni przygotowany do skoku ze 110-metrowego mostu. Ubrał się w uprząż ze spadochronem, założył kask i przyczepił kamerkę GoPro. 

Mężczyzna chciał skoczyć ze spadochronem bez zapiętych taśm udowychMężczyzna chciał skoczyć ze spadochronem bez zapiętych taśm udowych fot.Youtube/Chris McDougall

Gdy stał już po drugiej stronie balustrady, podbiegł do niego mężczyzna krzyczący, żeby nie skakał z mostu:

Zatrzymaj się! Ty idioto, schodź z tego mostu i idź do domu! Nie masz zapiętych taśm udowych! Jezu Chryste, schodź z tego!

W ostatniej chwili!W ostatniej chwili! fot. Chris Mcdougall \ youtube.com \ kadr

Początkowo skoczek myślał, że chodzi o jakiś problem z przymocowaną do kasku kamerą. Dopiero po chwili dotarło do niego, że krzyczący mężczyzna uratował go przed śmiercią. Wtedy posłusznie zszedł z krawędzi mostu.

Jego wybawicielem okazał się Chris Mcdougall - australijski instruktor skoków ze spadochronem.

W ostatniej chwili!fot.Youtube/Chris McDougall

Gdyby mężczyzna skoczył, wydarzyłaby się tragedia. Taśmy udowe są istotnym elementem uprzęży spadochronowej. Skoro ich nie założył, w trakcie skoku wypadłby z uprzęży i roztrzaskał o ziemię.

Taśmy udowe są niezbędnym elementem uprzęży spadochroniarskiejTaśmy udowe są niezbędnym elementem uprzęży spadochroniarskiej fot.gazeta.pl

Chris skomentował to jednoznacznie:

Nie miałby żadnych szans. Gdyby skoczył, nie mając na sobie tych taśm, zginąłby na miejscu.

Base Jumping, który charakteryzuje się skokami z obiektów, takich jak mosty, czy też wysokie budynki, uznawany jest za jeden z najbardziej niebezpiecznych sportów. Chris McDougall powiedział:

Mam nadzieję, że ten film będzie uświadamiał ludziom, jak ważna w tym sporcie jest dbałość o najmniejsze szczegóły.

Zobaczcie sami, jak niewiele brakowało, aby mężczyzna zginął:

 

To widzieliby ludzie, gdyby byli ptakami