109 pasażerów utknęło w polu. Maszynista porzucił pociąg w środku trasy i poszedł do domu

Zrobił to, żeby nie łamać prawa. Według obowiązujących w Hiszpanii przepisów maszynista może pracować tylko 5,5 godziny.

Jak podaje portal thelocal.es, 109 pasażerów jechało z Santander do Madrytu, kiedy pociąg nagle zatrzymał się w pobliżu hiszpańskiej miejscowości Osorno.

Pasażerowie otrzymali komunikat, że pociąg ma problemy techniczne. Według informacji dziennika The Telegraph, po 15 minutach jednak okazało się, że maszynista opuścił swoje stanowisko pracy i wysiadł z pociągu.

Pociąg linii RenfreePociąg linii Renfree fot. Andy Schumacher | Flickr.com | CC BY-NC 2.0

Zrobił tak, ponieważ w świetle obowiązujących przepisów po 5,5 godzinach pracy powinien dostać zmiennika, a tego dnia prowadził już inny pociąg.

Mężczyzna poinformował o tym swoich przełożonych, ale nie uzyskał żadnej odpowiedzi, ani tym bardziej zmiennika. Nie miał zamiaru robić nadgodzin, łamać prawa, czy narażać pasażerów na niebezpieczeństwo. Więc po prostu zatrzymał pociąg i wysiadł.

Portal thelocal.es informuje, że operator lokalnych linii kolejowych Renfe przeprosił podróżujących za opóźnienie i zapowiedział zwrot kosztów podróży. 

A teraz zobacz:
Z Krakowa do Warszawy dojedziemy w 15 minut? To będzie najszybszy pociąg świata

Z Krakowa do Warszawy dojedziemy w 15 minut? To będzie najszybszy pociąg świata