Pływał po rzece z kolegami, kiedy zobaczył coś dużego w wodzie. Myśleli, że znalazł krowę, a okazało się, że to był OGROMNY tuńczyk

Trzech kolegów wybrało się na wycieczkę po rzece Severn w południowo-zachodniej Anglii. Niespodziewanie natrafili na tajemniczo wyglądające zwłoki.

Kevin Brady, Steve Burgess i Alec Foster wybrali się pod koniec września na wycieczkę po rzece Severn w Gloucestershire. W pewnym momencie Kevin krzyknął do towarzyszy, że znalazł dwumetrową rybę. Jak relacjonuje za Gloucestershire Echo portal Unilad, nie chcieli mu jednak uwierzyć:

Myśleliśmy, że to krowa, albo coś podobnego.

Kiedy podpłynęli bliżej, nie mieli już żadnych wątpliwości. W wodzie były zwłoki gigantycznej ryby. Jak się później okazało, był to tuńczyk pospolity - mierzył 2 metry i ważył około 68 kilogramów.

Najbardziej zaskakujące w tym odkryciu jest to, że tuńczyki normalnie żyją w ciepłych morskich wodach. Nie jest do końca pewne, jak ryba trafiła do słodkowodnej rzeki, tak daleko od swojego naturalnego środowiska. 

Jednakże Dai Francis z lokalnej wędzarni Severn and Wye nie zdziwił się bardzo, kiedy usłyszał, że tuńczyk dopłynął tak wysoko w górę rzeki. Ostatnio były bardzo silne pływy i ryba prawdopodobnie śledziła łososie. Jak mówi dla Telegraph:

Niezbyt często widzi się tuńczyki w brytyjskich wodach, ale im bardziej wzrasta temperatura wody, można je spotkać coraz częściej.

Tuńczyki mogą dożyć nawet do 30 lat. Ich maksymalna długość to 2,5 metra, a waga to około 350 kg. 

A TERAZ ZOBACZ: 

To nie jest pluszowa maskotka. To prawdziwe zwierzę. Poznajcie najsłodszą kałamarnicę na świecie