Poszli oglądać, jak wybucha most. W 30 sekund miało być po wszystkim, ale coś się popsuło i nagrali kompromitację

We wtorek 11 października ludzie zebrali się, żeby zobaczyć spektakularną rozbiórkę mostu łączącego dwa brzegi rzeki Arkansas.

93-letnia konstrukcja miała z hukiem rozlecieć się na kawałki i zatonąć w wodzie. W 30 sekund miało być po wszystkim. Kiedy jednak odpalono ładunki... most dalej stał na swoim miejscu.

 

Już w 2010 roku orzeczono, że konstrukcja mostu jest niebezpiecznie osłabiona. Wtedy lokalne władze zdecydowały, że most zostanie zastąpiony nowym.

Do rozbiórki starego mostu i postawienia na jego miejscu nowego zatrudniono specjalnie firmę Massman Construction z Kansas. Koszt całej operacji szacuje się na 98,4 miliona dolarów – podaje Daily Mail.

Jak donosi arktimes.com, w końcu po 5 godzinach prób udało się zburzyć oporny most. Jak tego dokonano? Do mostu doczepiono linę, którą ciągnęły barki. Dopiero ta operacja odniosła skutek:

 

Ta rozbiórka była planowana, ale czasem w naturze zdarzają się spektakularne przypadki ''demolki'', których nikt się nie spodziewał. Tak było w tym roku na jednej z najpopularniejszych plaż w Maroku. W Legzirze stały dwa słynne kamienne łuki. Pewnego dnia jeden z nich zmienił się w kupę kamieni. KLIKNIJ tutaj, żeby zobaczyć, jak to wyglądało.

A TERAZ ZOBACZ:

Miał być cud techniki za miliony dolarów, jest niekończąca się parada problemów i usterek