Wyszedł na pustą plażę, przyszła fala. Wtedy spojrzał pod nogi - spod piasku wygrzebały się tysiące TAKICH stworzeń

Nagranie powstało 26 czerwca 2012 roku na wyspie Topsail w Północnej Karolinie, ale zaczęło się znowu rozchodzić po sieci. Nie dziwi nas to ani trochę.

Za każdym razem, kiedy fala obmywała brzeg, spod gładkiego na pierwszy rzut oka piasku wyskakiwały setki, jeśli nie tysiące, małż Donax variabilis. Otwierały się i wędrowały razem z wodą, po ty by zniknąć znowu pod powierzchnią, kiedy woda odpływała.

 

Jak się okazuje, w ten sposób małże mogą robić dwie rzeczy. Po pierwsze tak się pożywiają - wyłapują z wody małe stworzenia i rośliny obecne w morskiej wodzie. Po drugie, to ich sposób na migrację. Kiedy nie wędrują noszone falami, większość czasu spędzają zakopane w piasku - pisze Olaf Ellers z Wydziału Zoologi Uniwersytetu Duke w Północnej Karolinie.

Wyobrażacie sobie, że stoicie boso na morskim brzegu, kiedy pod waszymi nogami wyskakują takie mięczaki w skorupkach w tak zatrważającym zmasowaniu?

Nigdy nie wiadomo, co takiego trafi na nas na morzu. Tak było w przypadku tego rybaka. Zobaczył na morzu tajemniczą kulę. Gdy podpłynął bliżej, ujrzał wokół niej rekiny. Kliknij TUTAJ, żeby przeczytać, co to takiego było.

A TERAZ ZOBACZ:

Bohaterski mały wieloryb ruszył na pomoc swojej matce, która utknęła na mieliźnie

Bohaterski mały wieloryb ruszył na pomoc swojej matce, która utknęła na mieliźnie