Pingwin wraca do gniazda, a tam... partnerka z kochankiem. Co się stało potem? Niesamowite wideo

To historia jak z amerykańskiego melodramatu. Pingwin wraca do gniazda, w którym zastaje swoją partnerkę z innym samcem. Nie odpuszcza i wyzywa obcego pingwina na pojedynek. Przyglądał się temu operator "Nat Geo Wild".

"Mąż wrócił do domu i zastał żonę z innym pingwinem" - relacjonuje narrator filmu opublikowanego przez "Nat Geo Wild" . Pingwin chce odzyskać ukochaną i walczy z jej "kochankiem".

Nagranie pokazuje, jak te z pozoru spokojne i wdzięczne ptaki stają się bezwzględne, gdy w grę wchodzi rodzina. Pingwiny są z natury monogamiczne i łączą się w pary na wiele lat.

"Mąż" stara się tak długo atakować "kochanka", aż ten zdecyduje się odejść od "żony". Ten jednak jest równie zdeterminowany.

Uwaga. Nagranie dla niektórych widzów może być wstrząsające.

Pingwiny walczą wykorzystując płetwy, bijąc nimi nawet osiem razy na sekundę. Oba samce są pokrwawione. W pewnej chwili przestają i wołają partnerkę, by ta zdecydowała, kogo wybiera. "Żona" decyduje się pozostać z "kochankiem" i wraca z nim do gniazda.

"Mąż" nie zgadza się z jej wyborem i zmusza obcego pingwina do ponownej konfrontacji. Ta jest już o wiele bardziej krwawa. Próbują nawet wydziobać sobie oczy.

Wszystko na nic. Samica zostaje przy swojej decyzji. Pokonany, zakrwawiony pingwin odchodzi.

Zobacz wideo
Więcej o: