"Gang" gimnazjalistów z Jeleniej Góry rozbity. Wpadli przez kolegę łasucha, który nie mógł się powstrzymać

Policja w Jeleniej Górze zatrzymała pięciu nieletnich, którzy fałszowali pieniądze przy pomocy domowej drukarki. Najmłodszy z nich ma zaledwie 14 lat.

Policjantom z II Komisariatu w Jeleniej Górze udało się zatrzymać pięciu nieletnich, którzy sfałszowali na domowej drukarce banknot 100 złotowy, a następnie wprowadzili go do obrotu handlowego. 

Najmłodszy z zatrzymanych ma 14 lat, najstarszy 17. To właśnie tego ostatniego udało się złapać na gorącym uczynku. Chciał bowiem zapłacić za słodycze podrobionym banknotem.

W oświadczeniu wydanym przez jeleniogórską policję czytamy, że wygląd banknotu, a także zachowanie klienta wzbudziły podejrzenie kasjerki. Kobieta powiadomiła o swoich podejrzeniach przełożonych, a ci policję.

Fałszywy banknot oraz drukarka ze skanerem zostały zabezpieczone. Funkcjonariuszom udało się już ustalić, że najprawdopodobniej nieletni podrobili trzy banknoty o takim nominale.

Czterem nieletnim w wieku od 14 do 16 lat za podrabianie banknotu grozi sąd rodziny. Natomiast 17-latek, który próbował zapłacić fałszywymi pieniędzmi został zatrzymany i przebywa w policyjnym areszcie. Grozi mu minimum 5 lat więzienia

A teraz zobacz:

Waleczna 6-latka rzuciła się na przestępcę, który próbował obrabować sklep jej rodziców