3-latek zobaczył, że tata leży nieprzytomny na podłodze. Uratował mu życie, karmiąc go na siłę jogurtem

Trzyletni Lenny uratował swojego tatę, któremu groził wstrząs hipoglikemiczny. Chłopiec nakarmił nieprzytomnego już ojca słodką przekąską.

Ojciec bohaterskiego trzylatka Mark Jones cierpi na cukrzycę typu 1. Mężczyzna prawdopodobnie źle przeliczył dawkę insuliny. Jego trzyletni syn znalazł go leżącego na podłodze w kuchni. Rezolutny chłopiec postanowił dać ojcu coś do jedzenia. 

Udało mu się przenieść pod lodówkę swoje małe, niebieskie krzesełko. Znalazł tam słodki jogurt. Maluch nie poddał się, gdy pojawiły się kolejne trudności. Nie mógł sięgnąć do szuflady, żeby wziąć łyżkę, zastąpił ją więc małym, plastikowym nożykiem zabawką - podaje Metro.

Dzięki tej szybkiej interwencji Mark Jones przebudził się i zażył glukozę. 

Kiedy pół godziny później pani Jones wróciła do domu, zorientowała się, że coś się stało. Jej mąż był blady i leżał na łóżku. Zapytała co się stało, z ust trzylatka usłyszała: "Uratowałem tatusia".

Państwo Jones są dumni z syna. Zareagował szybko, a to przy problemach z cukrzycą najważniejsze. Zaskakujące jest to, że nikt nie tłumaczył chłopcu, co robić w takich sytuacjach. Jego matka przypuszcza, że maluch musiał zaobserwować, że kiedy tata zaczyna się źle czuć, sięga po coś z lodówki - czytamy w The Sun

Cukrzyca jest jedną z chorób cywilizacyjnych. Na stronie kampanii edukacyjnej "Życie z cukrzycą" czytamy: 

Cukrzyca jest jednym z poważniejszych problemów zdrowotnych dzisiejszych czasów. Szacuje się, że cierpi na nią 2,1 mln Polaków oraz kilkusettysięczna grupa osób, która nie zdaje sobie z tego sprawy. Wynika to z rzadkiego i niechętnego wykonywania badań kontrolnych oraz braku widocznych objawów choroby w początkowym jej etapie

Szacuje się, że cukrzyca typu pierwszego, na którą cierpi pan Jones, stanowi około 10 proc. wszystkich przypadków cukrzycy. W Polsce dotyka 1 na 200 osób - podaje portal Cukrzyca Polska.

Ten rodzaj cukrzycy jest spowodowana prawie całkowitym zniszczeniem przez przeciwciała komórek ß trzustki, które produkują insulinę. Efektem jest całkowity brak insuliny. Ta natomiast reguluje poziom cukru we krwi - czytamy na stronie Ministerstwa Zdrowia.

A teraz zobacz

Ten pies uratował małą dziewczynkę z pożaru. Zapłacił za to najwyższą cenę

Ten pies uratował małą dziewczynkę z pożaru. Zapłacił za to najwyższą cenę