23-letnia złota rybka znów może pływać. Zrobili dla niej "kamizelkę ratunkową"

W sieci pojawiło się nagranie, którego bohaterem jest 23-letnia złota rybka Sally. Kiedy zaczęła unosić się brzuchem do góry, jej właściciele zrobili dla niej specjalną "kamizelkę ratunkową".

Złote rybki są długowieczne. Potrafią żyć nawet 30 lat. Równie sędziwego wielu dożyła Sally, która przepływała w swoim akwarium 23 lata. Niestety pewnego dnia Sally zaczęła mieć problemy z pływaniem. Opadła na dno akwarium i unosiła się brzuszkiem do góry.

Przyczyną tego problemu mogła być infekcja pęcherza pławnego. To specjalny organ, który reguluje zmiany ciężaru ciała i pozwala rybce nie opadać na dno. Pomaga też zachować bezruch w wodzie na różnych głębokościach - pisaliśmy o tym rok temu

Właścicielka Sally poprosiła swojego chłopaka o pomoc. Ten, z kawałka sznurka od bikini oraz korka po winie, stworzył specjalną "kamizelkę ratunkową". Założył ją rybce, a ona znów zaczęła pływać.

 

W tym wypadku rolę się odwróciły, to nie rybka spełniła marzenie człowieka, ale on jej.

Chory pęcherz to nie jedyny problem rybek. Zdarza się również, że cierpią na nowotwory. Kliknij TUTAJ i zobacz, jak weterynarze usunęli 10-letniej złotej rybce nowotwór.

A teraz zobacz:

To nie jest pluszowa maskotka. To prawdziwe zwierzę. Poznajcie najsłodszą kałamarnicę na świecie