Ten pomysł miał przyciągnąć tłumy, a doprowadził do zamknięcia lodowiska

Sposoby by przyciągnąć więcej klientów są różne. Właściciele tego parku myśleli, że wpadli na genialny pomysł, rzeczywistość okazała się jednak zupełnie inna.

W Japonii, w mieście Kitakyushu otworzono niedawno nowy park rozrywki – Space World. Miało to być miejsce pełne atrakcji, które przyciągnie tłumy i o którym będzie mówić każdy. Za sprawą pomysłu właścicieli ostanie z założeń od razu się ziściło.

Atrakcją nowo otwartego lodowiska miały być zamrożone w nim ryby. Klienci mieli mieć wrażenie jakby jeździli po prawdziwym morzu. Zdjęcia z lodowiska od razu trafiły do sieci, bulwersując internautów.

Jak donosi BBC, pod taflą lodu znajdowało się ponad 5000 ryb i stworzeń morskich, w tym płaszczki i kraby. Właściciele tłumaczyli się tym, że zwierzęta były już martwe, kiedy je kupowali, a ich mięso nie nadawało się do spożycia.  

Fala krytyki była jednak tak silna, że lodowisko zostało zamknięte w niedzielę. Manager Toshimi Takeda w rozmowie z agencją AFP wyznał, że park planuje ceremonię upamiętniającą ryby.

Space Word całkowicie porzuciło swój kontrowersyjny pomysł jazdy na łyżwach, jednak zapowiedziało otwarcie zwykłego lodowiska w grudniu.

Zobacz również:

Przy dotykaniu uszkadza skórę i tkanki, a gdy wrzucisz go do wody... niesamowite efekty