Ta afrykańska wiewiórka toczy morderczy pojedynek z wężem. Najbardziej niespodziewana część: WYGRYWA

Afrowiórki normalnie żywią się korzeniami, ziarnami, nasionami, insektami, ptasimi jajami czy małymi kręgowcami.

 Życie dzikich zwierząt to ciągła walka o przetrwanie. Nigdy nie wiadomo, kiedy ktoś postanowi cię zjeść. Nikogo chyba nie dziwi, że wąż upatrzył sobie na ofiarę małą kudłatą wiewiórkę. Jak się jednak okazuje, kiedy afrowiórkę dopada prawdziwy głód, sama potrafi zaatakować inne zwierzęta.

Całkiem możliwe, że tak było w tym przypadku. Mała afrowiórka zaatakowała młodego węża. Tym samym nawiązała jeden z bardziej fascynujących pojedynków, jakie do tej pory widzieliśmy. Ssak wgryza się w ogon gada, a wąż próbuje odeprzeć atak. Jak się okazuje - nieskutecznie:

 

Wąż próbował odstraszyć afrowiórkę, a kiedy to nie pomogło, chciał ją udusić. Ale wiewiórka się wyswobodziła i zakończyła ten nierówny pojedynek.

Czy ktoś się spodziewał takiego wyniku?

Ssak widoczny na nagraniu to afrowiórka, czyli gryzoń z rodziny wiewiórkowatych, obejmujący 4 gatunki występujące w Afryce.

W skład ich diety wchodzą normalnie rośliny, ich korzenie i nasiona czy owoce, jednakże nie stronią też od spożywania insektów, ptasich jaj czy małych kręgowców. Od tej pory już nigdy nie będziemy patrzeć na wiewiórki tak samo.  

A TERAZ ZOBACZ:

Byli przekonani, że nie żyje. Nagle wstał i uciekł do lasu